Kraków: Vala Tanz Show „Szklanka wody…” – vol. 3

Zdjęcie: Kraków: Vala Tanz Show „Szklanka wody…” – vol. 3

Fot. Iwona Majka

Wersja do druku

Udostępnij

Vala Tanz Show to interdyscyplinarny drag queen performance, który łączy ekspresyjny taniec, improwizowane monologi i groteskowy teatr. Choreografia tworzona na oczach widzów inspirowana jest nowojorskim vogue dancing, a tekst został zaczerpnięty z osobistych doświadczeń głównej bohaterki, Valentyny  królowej nocy i gwiazd. To już trzeci odcinek z całej serii Perypetie Valentyny podejmuje temat pragnienia bycia sławnym, pięknym i bogatym, czyli wszystko to, z czym gwiazda musi się skonfrontować w prawdziwym showbiznesie. Świat sztuki, mody i popkultury bywa okrutny, a czy Vala ma na niego sposób? Kolejny odcinek jest nowym wyzwaniem dla samej Valentyny, a także jej wiernych fanów.

Tym razem nie zabraknie wybuchowej atmosfery w szampańskiej atmosferze nocnych opowieści.

Vala Tanz jest eksperymentalnym projektem twórczym Tomasza Foltyna, realizowanym od lutego do czerwca 2015 roku w Teatrze Barakah w Krakowie. Premiera odbyła się 15 lutego, performance był także zaproszony na 16th Feminist And Queer Festival w Lublanie oraz Deuje Babe Festival w Cerknie w Słowenii.

Tomasz Foltyn  niezależny performer, mover, choreograf, improwizujący twórca, podróżnik, antropolog kultury. Jest absolwentem szkoły Shahara Dor Artness – Home and School for Movement (Izrael) oraz Performers House (Dania). Studiował pod okiem Anny Halprin (pionierki postmodern dance) w Kalifornii anatomię i filozofię tańca. Jest twórcą interdyscyplinarnym, który stosuje w swojej pracy wielorakie techniki i formy artystyczne.

Bilety będą dostępne w kasie na godzinę przed performansem 10 zł).

fot. Iwona Majka
kostiumy: Marta Sala
charakteryzacj, make up: Magdalena Wajda
charakteryzacja: Magda Staroń
muzyka:Justyna Stasiowska
choreografia, koncept: Tomasz Foltyn

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Kraków: Art Cafe Barakah, ul. Paulińska 28

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close