Kraków/VI Festiwal KRoki: Hygin Delimat „House Beating”

Zdjęcie: Kraków/VI Festiwal KRoki: Hygin Delimat „House Beating”

Fot. Marta Ankiersztejn/ © Instytut Muzyki i Tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

VI edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki odbędzie się pod hasłem: Dialogujący. Podczas festiwalu Hygin Delimat pokaże spektakl House Beating. Jest to instalacyjno-performatywna praca nawiązująca do zagadnień współczesnej architektury. Kolektyw artystów różnych dyscyplin bada i reinterpretuje rewolucyjne koncepcje modernistycznej przestrzeni Le Corbusiera i Iannisa Xenakisa, a także odnosi się do współczesnych dzieł: ich powierzchni, pomieszczeń, wrażeń. Sztuka szczególnie koncentruje się na momencie wyznaczania przestrzeni, powstawania, budowy… Atletyczna choreografia dwóch tancerzy, badających graniczne, architektoniczne możliwości swoich ciał przeplata się z grą majestatycznej drewnianej struktury przy muzyce Plejad Xenakisa.

Autorzy i wykonawcy: Hygin Delimat, Andreas Buttinger, Maria Anna Chlebuś, Elias Choi-Buttinger, Schayan Kazemi
Wykonawcy: Tomek Ciesielski, Choi Weng Teng-Buttinger
Premiera: 10 października 2015 roku, Nowy Uniwersytet Antona Brucknera w Linzu
Produkcja: STUV ABPU

Po spektaklu organizatorzy zapraszają na rozmowę z artystami.

Hygin Delimat – choreograf, performer, tancerz. Skończył studia na kierunkach Tańca Współczesnego, Movement Research oraz Pedagogiki Tańca na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu. W 2013 roku stypendysta programu danceWEB. Jako tancerz pracował m.in. dla Elio Gervasiego, Georga Blaschkego, Williego Dornera, Liv O’Donoghue, Johanny Roggan, Roberta Clarka. Stworzył choreografie dla Aura Dance Theatre, architekturforum oberoesterreich i Hannesa Kerschbaumera. W choreografii czerpie inspirację z ulicznych form ekspresji (breakdance, hip-hop, muzyka elektroniczna, tricking, parkour). Jego metodologia pracy opiera się na głębokim studium ruchowym oraz realizacji autorskich praktyk artystycznych.

Kolektyw Body Building wywodzi się ze sztuki scenicznych, a spektakle tworzy na skrzyżowaniu teatralnej sceny, muzyki współczesnej, architektury i sztuk wizualnych. Trzon zespołu tworzą Hygin Delimat (polski choreograf, performer i artysta interdyscyplinarny), Łukasz Czapski (performer), Elias Choi-Buttinger (performer i artysta interdyscyplinarny). Grupa zrealizowała m.in. spektakl-instalację House Beating oraz duży projekt wystawienniczo-performatywny pt. Architektur+Tanz. Praca grupy opiera się na doświadczaniu skrajnej fizyczności w ekstremalnych miejscach.

***

WSTĘP WOLNY.

O Festiwalu KRoki: http://teatrwkrakowie.pl/kroki-2018

Do pobrania:

PROGRAM

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Kraków: plac przed Muzeum Narodowym, al. 3 Maja 1

powiązane

Ludzie

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close