Ludzie tańca

Hygin Delimat

  • choreograf
  • tancerz
Zdjęcie: Hygin Delimat

„For living in”. Fot. Paweł Wyszomirski.

Wersja do druku

Udostępnij

Hygin Delimat – choreograf i tancerz pochodzący z Wrocławia, aktywny jest na wielu scenach Europy Środkowej. Założyciel Body Architects. Skończył studia na kierunkach Taniec współczesny, Movement Research oraz Pedagogiki Tańca na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu. W 2013 roku znalazł się w gronie stypendystów programu danceWEB. Jako tancerz pracował między innymi dla Elio Gervasiego, Georga Blaschkego, Williego Dornera, Liv O’Donoghue, Johanny Roggan, czy Roberta Clarka. Od 2011 roku tworzy własne prace choreograficzne. Był uczestnikiem rezydencji artystycznych w wielu miejscach Europy (Klub Żak w Gdańsku, Derida Dance Center w Sofii, Michael Douglas Collective w Kolonii, RedSapata Tanzfabrik w Linzi, O Espaco Do Tempo Montemor-O-Novo w Portugalii, Komuna//Warszawa w Warszawie, 32 Degrees East w Kampali). Stworzył choreografie dla Aura Dance Theatre, architekturforum oberoesterreich i Hannesa Kerschbaumera. Współpracuje z wieloma artystami z takich dziedzin, jak współczesna kompozycja, sztuki wizualne czy nowe media. W swojej pracy choreograficznej czerpie inspirację między innymi z ulicznych form ekspresji (breakdance, hip-hop, muzyka elektroniczna, tricking, parkour). Jego metodologia pracy opiera się na głębokim studium ruchowym oraz tworzeniu i realizacji autorskich praktyk artystycznych.

hygindelimat.com

„For living in”. Fot. Paweł Wyszomirski.
Hygin Delimat w : Ł. Czapski, H. Delimat, M. Denkiewicz, V. Szekely „Drużyna B (Body Building)”. Fot. Paweł Wyszomirski.
„Slowstepper – On The Edge Of Survival”. Fot. ProART Festival Brno
„Slowstepper – On The Edge Of Survival”. Fot. Glasses'N'Beard Photography
„Creatures”. Fot. Radosław Pasterski/ © Instytut Muzyki i Tańca.

powiązane

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close