Warszawa: Warsztaty masterclass – prowadzenie: Hygin Delimat

Zdjęcie: Warszawa: Warsztaty masterclass – prowadzenie: Hygin Delimat

Fot. Piotr Wyszomirski.

Wersja do druku

Udostępnij

Komuna//Warszawa zaprasza na intensywne taneczne warsztaty masterclass, które poprowadzi Hygin Delimat. Podczas warsztatów prowadzący podzieli się z uczestnikami intensywną praktyką ruchową opartą na metodologii „deformowanego ciała”, zawierającą elementy podejścia somatycznego, mocno fizycznego (lekko akrobatycznego), ale także głębokiej analizy ruchu. W drugiej części warsztatu uczestnicy będą pracować nad metodami kompozycyjnymi w praktyce, czyli nad tym, jak tworzyć i strukturyzować ruch w mini-formy choreograficzne?; jak formować i deformować dany materiał ruchowy?

Warsztat jest adresowany do tancerzy z rozwiniętym repertuarem możliwości ruchowych (tancerze współcześni, b-boye, praktycy metod somatycznych), a także osób praktykujących lub zainteresowanych choreografią ruchu.

Koszt: 110zł
Zapisy: hygind@gmail.com

Hygin Delimat jest performerem i tancerzem aktywnym głównie na terenie Europy Środkowej. Skończył studia magisterskie na kierunkach Movement Research (Tańca Współczesnego) oraz Pedagogiki Tańca na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu. W 2013 roku znalazł się w gronie stypendystów programu danceWEB. Jako tancerz pracował między innymi dla Elio Gervasiego, Georga Blaschkego, Williego Dornera, Liv O’Donoghue, Johanny Roggan czy Roberta Clarka.

Od 2011 roku tworzy własne prace choreograficzne. Był uczestnikiem rezydencji artystycznych w wielu miejscach Europy, gdzie także prezentował swoje spektakle (między innymi: Klub Żak Gdańsk, Derida Dance Center Sofia, Michael Douglas Collective Kolonia, RedSapata Tanzfabrik Linz, Butoh Festival Dublin, Monotanc Fesztival Budapeszt, ProART Brno). „Guest choreographer” dla AURA Dance Theatre. Współpracuje z wieloma artystami z dziedzin, takich jak współczesna kompozycja, sztuki wizualne, czy nowe media. W choreografii czerpie inspirację z ulicznych form ekspresji (breakdance, hip-hop, muzyka elektroniczna) oraz praktyk somatycznych (joga, Feldenkrais). Jego metodologia pracy opiera się na głębokim studium ruchowym oraz tworzeniu i realizacji autorskich praktyk artystycznych.

Aktualnie artysta rezydent w Komunie//Warszawa wraz z Sonią Borkowicz, Alexandrem Chernyshkovem oraz Mariną Poulekhiną (when they travel at the speed of light, ALONG the light…, polska premiera zaplanowana na 26-27 września 2015, w ramach projektu Studio Otwarte # 3).

Więcej informacji:

http://hygind.wix.com/hygin
http://vimeo.com/channels/hygin
http://www.taniecpolska.pl/ludzie/404

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Warszawa: Komuna//Warszawa, ul. Lubelska 30/32, w godz. 11.00-16.00.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close