Warszawa: Warsztaty taneczne – prowadzenie: Hygin Delimat

Zdjęcie: Warszawa: Warsztaty taneczne – prowadzenie: Hygin Delimat

Fot. Piotr Wyszomirski.

Wersja do druku

Udostępnij

Komuna//Warszawa zaprasza na warsztaty taneczne, które poprowadzi Hygin Delimat. Warsztaty polegać będą na intensywnej praktyce ruchową oparta na metodologii „deformowanego ciała”, zawierającą elementy podejścia somatycznego (joga, metoda Feldenkraisa), mocno fizycznego (lekko akrobatycznie, breaking), ale także głębokiej analizy ruchu.

Warsztat jest adresowany dla średnio i mocno zaawansowanych ruchowo, amatorów i profesjonalistów, tancerzy współczesnych i breakdance, a także praktyków jogi i innych stylów.

Czas: 20-24 lipca 2015, w godz. 10.00-12.00 (lub, alternatywnie, do ustalenia z potencjalnymi uczestnikami: 9.00-11.00, lub 18.00-20.00.

Prowadzący prosi o podanie o wskazanie w zgłoszeniu, który zakres godzinowy jest najlepszy.

Koszt: 35zł/dzień
Zapisy: hygind@gmail.com

Hygin Delimat jest performerem i tancerzem aktywnym głównie na terenie Europy Środkowej. Skończył studia magisterskie na kierunkach Movement Research (Tańca Współczesnego) oraz Pedagogiki Tańca na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu. W 2013 roku znalazł się w gronie stypendystów programu danceWEB. Jako tancerz pracował między innymi dla Elio Gervasiego, Georga Blaschkego, Williego Dornera, Liv O’Donoghue, Johanny Roggan czy Roberta Clarka.

Od 2011 roku tworzy własne prace choreograficzne. Był uczestnikiem rezydencji artystycznych w wielu miejscach Europy, gdzie także prezentował swoje spektakle (między innymi: Klub Żak Gdańsk, Derida Dance Center Sofia, Michael Douglas Collective Kolonia, RedSapata Tanzfabrik Linz, Butoh Festival Dublin, Monotanc Fesztival Budapeszt, ProART Brno). „Guest choreographer” dla AURA Dance Theatre. Współpracuje z wieloma artystami z dziedzin, takich jak współczesna kompozycja, sztuki wizualne, czy nowe media. W choreografii czerpie inspirację z ulicznych form ekspresji (breakdance, hip-hop, muzyka elektroniczna) oraz praktyk somatycznych (joga, Feldenkrais). Jego metodologia pracy opiera się na głębokim studium ruchowym oraz tworzeniu i realizacji autorskich praktyk artystycznych.

Aktualnie artysta rezydent w Komunie//Warszawa wraz z Sonią Borkowicz, Alexandrem Chernyshkovem oraz Mariną Poulekhiną (when they travel at the speed of light, ALONG the light…, polska premiera zaplanowana na 26-27 września 2015, w ramach projektu Studio Otwarte # 3).

Więcej informacji:

http://hygind.wix.com/hygin
http://vimeo.com/channels/hygin
http://www.taniecpolska.pl/ludzie/404

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Warszawa: Komuna//Warszawa, ul. Lubelska 30/32, w godz. 10.00-12.00 (lub, alternatywnie, do ustalenia z potencjalnymi uczestnikami: 9.00-11.00, lub 18.00-20.00.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close