Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/III: Hygin Delimat „House Beating”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/III: Hygin Delimat „House Beating”

Fot. Mirek Dworczak

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach III odsłony Sceny Tańca Studio 2017 Hygin Delimat pokaże na Placu Defilad instalację performatywną House Beating. Kolektyw artystów różnych dyscyplin bada tu i reinterpretuje rewolucyjne, modernistyczne koncepcje przestrzeni Le Corbusiera i Xenakisa, a także odnosi się do współczesnych dzieł architektonicznych. House Beating szczególnie koncentruje się na momencie wyznaczania przestrzeni, procesie powstawania, budowania… Atletyczna choreografia dwóch tancerzy, badających graniczne, architektoniczne możliwości swoich ciał, przeplata się w spektaklu z grą majestatycznej drewnianej struktury, odbywającą się przy muzyce Plejad Xennakisa.

autorzy i wykonawcy: Hygin Delimat, Elias Buttinger, Schayan Kazemi, Alex Georgiev, Andreas Buttinger, Choi Weng Teng

premiera: 10 października 2015 roku, Nowy Uniwersytet Antona Brucknera w Linzu

produkcja: STUV ABPU

Hygin Delimat jest performerem i tancerzem aktywnym głównie na terenie Europy Środkowej. Skończył studia w zakresie tańca współczesnego oraz pedagogiki tańca na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu. W 2013 roku znalazł się w gronie stypendystów programu danceWEB. Jako tancerz pracował między innymi dla Elio Gervasiego, Georga Blaschkego, Williego Dornera, Liv O’Donoghue, Johanny Roggan czy Roberta Clarka. Od 2011 roku tworzy własne prace choreograficzne. Był uczestnikiem rezydencji artystycznych w wielu miejscach Europy, gdzie także prezentował swoje spektakle (m.in.: Klub Żak w Gdańsku, Derida Dance Center w Sofii, Michael Douglas Collective w Kolonii, RedSapata Tanzfabrik w Linzu, Butoh Festival  w Dublinie, Monotanc Fesztival w Budapeszcie, ProART w Brnie). Współpracuje z wieloma artystami takich dziedzin, jak współczesna kompozycja, sztuki wizualne czy nowe media. W choreografii czerpie inspirację z ulicznych form ekspresji (breakdance, hip-hop, graffiti, muzyka elektroniczna) oraz praktyk (joga, Metoda Feldenkraisa). Jego metodologia pracy opiera się na głębokim studium ruchowym oraz tworzeniu i realizacji autorskich praktyk artystycznych.

http://hygindelimat.com

http://vimeo.com/channels/hygin

***

Scena Tańca Studio

– 20 zł / jeden spektakl (spektakle w Studio i na Placu Defilad)

– 40 zł (spektakl Balet koparyczny)

 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorki: Katarzyna Bester, Karolina Wycisk

organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

dofinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

IMIT (miniaturka)    Studio Teatr Galeria (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Pl. Defilad.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close