Poznań/2. Festiwal „Granice natury – granice kultury”: Hygin Delimat „Landscape before catastrophe”

Zdjęcie: Poznań/2. Festiwal „Granice natury – granice kultury”: Hygin Delimat „Landscape before catastrophe”

Hygin Delimat „Landscape before catastrophe”. 2. Festiwal „Granice natury – granice kultury”

2. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Granice natury – granice kultury potrwa w Polskim Teatrze Tańca od 27 do 30 kwietnia 2022.

Landscape before catastrophe to choreograficzny obraz nieuchronności: rozpadu, zniszczenia i upadku z poprzedzającymi je okresami ciszy i spokoju.

Wersja do druku

Udostępnij

Hygin Delimat wkracza w ten naładowany emocjami krajobraz tanecznym solo, w którym nawiązuje śmiały dialog między wrażliwym ciałem a kruchą materią. W spektaklu pojawiają się odniesienia do uniwersalnych mitów o Atlasie i Syzyfie oraz do współczesności, między innymi do relacji człowieka z planetą. Balansując pomiędzy atmosferą frywolności a odpowiedzialności, Hygin Delimat prowadzi epicki dramat spotęgowany muzyką Henryka Góreckiego.

Choreografia, wykonanie, scenografia: Hygin Delimat
Konsultacje dramaturgiczne: Bert Gstettner, Noemi Wagner, Łukasz Czapski
Projekt dźwięku: Hygin Delimat
Muzyka: Henryk Górecki Symfonia No. 3, Op. 36
Koprodukcja w ramach: Artist At Resort at the Tanz*Hotel Vienna

Hygin Delimat – choreograf, tancerz, producent i reżyser światła pochodzący z Wrocławia, a zamieszkały w Wiedniu. Założyciel grupy Body Architects w Wiedniu, platformy Craft Choreography w Wiedniu i Mind Culture Podcast. Ukończył studia na kierunkach Tańca Współczesnego, Movement Research M.A. oraz Pedagogiki Tańca M.A. na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu. W 2013 roku znalazł się w gronie stypendystów programu danceWEB. Jako tancerz pracował między innymi dla Elio Gervasiego, Georga Blaschkego, Williego Dornera, Liv O’Donoghue, Johanny Roggan, czy Roberta Clarka. Od 2011 roku tworzy własne prace choreograficzne. Był uczestnikiem rezydencji artystycznych w wielu miejscach Europy (Derida Dance Center, Sofia, Michael Douglas Collective, Kolonia, RedSapata Tanzfabrik, Linz, O Espaco Do Tempo, Montemor-O-Novo, Komuna//Warszawa, Klub Żak, Gdańsk, Trois C-L Luxemburg, a także 32 Degrees East w Kampali). Stworzył choreografie dla Aura Dance Theatre, Opery Wrocławskiej, architekturforum oberosterreich i Hannesa Kerschbaumera. Współpracuje z wieloma artystami z dziedzin takich jak współczesna kompozycja, sztuki wizualne czy nowe media. W choreografii czerpie inspirację między innymi z ulicznych form ekspresji (breakdance, hip-hop, muzyka elektroniczna, tricking, parkour). Hygin jest zafascynowany eksplorowaniem ekstremalnych stanów performatywnych związanych z katastrofą i przetrwaniem.

***

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Granice natury – granice kultury zderza różne stylistyki i rozumienia pojęć „natura” i „kultura”. Festiwal w swoim założeniu ma prezentować bogactwo i różnorodność sztuki tańca, która nie pozostaje obojętna wobec otaczającej natury.

Bilety
Spektakl:
Normalny: 70 zł
Ulgowy: 40 zł

Dostępne w siedzibie Teatru oraz w serwisie bilety24.pl.

Karnety (4 spektakle)
Normalny: 210 zł
Ulgowy: 120 zł

Dostępne wyłącznie w siedzibie Teatru w godzinach 10.00-18.00 (pn.-pt.) oraz na 30 minut przed spektaklami repertuarowymi i wydarzeniami odbywającymi się przy ul. Taczaka 8. Pula karnetów jest limitowana.

Hygin Delimat „Landscape before catastrophe”. Fot. Festival Sola Belgrade

Hygin Delimat „Landscape before catastrophe”. fot. Festival Sola Belgrade

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Poznań: ul. Taczaka 8

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close