Warszawa/Warsaw Dance Department: Warsztat „Contemporary Dance Intensive – Gently Acrobatic” – prowadzenie: Hygin Delimat

Zdjęcie: Warszawa/Warsaw Dance Department: Warsztat „Contemporary Dance Intensive – Gently Acrobatic” – prowadzenie: Hygin Delimat

fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska dla Ciało/Umysł 2018, Hygin Delimat

Wersja do druku

Udostępnij

Warsaw Dance Department zaprasza 23 marca na warsztat Contemporary Dance Intensive – Gently Acrobatic, który poprowadzi Hygin Delimat. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję zapoznania się ze sztuką balansowania między ćwiczeniami technicznymi a praktykami ruchu zwierzęcego. Łącząc te dwa elementy podczas intensywnego warsztatu, Hygin Delimat poprowadzi uczestników ku wolności wyrazu: delikatnych akrobacji, dzięki którym będą mogli „płynąć, lewitować i latać!”. Zajęcia skierowane są do tancerzy, akrobatów, breakdancerów, sportowców, praktyków jogi, biegaczy, wspinaczy, artystów sztuk walki i do wszystkich pasjonatów ruchu.

W warsztacie poruszane będą następujące zagadnienia:

– Elastyczna siła, elastyczność siły
– Ruch przygotowawczy
– Dynamiczny, miękki i mocny grzbiet
– Wytwarzanie energii ze środka ciała
– Płynny, czysty i zdrowy ruch
– Elastyczność pleców i ramion
– Wprowadzenie do balansowania
– Ruch kołowy a ruch liniowy

Hygin Delimat o warsztacie:
Chciałbym podzielić się z Wami moją podróżą na temat różnych dyscyplin ruchu, aby dotrzeć do świadomości tańczącego ciała. Poświęcę dużą część tego procesu na udzielenie odpowiedzi na wasze pytania dotyczące ruchu i zasugeruję, jak możemy się lepiej uczyć poprzez praktykę samo-uczenia (nasza świadoma praca pomiędzy warsztatami).

Zapisy: write@hygindelimat.com i warsaw.dance.department@gmail.com

Cena: 120 PLN

Hygin Delimat – niezależny choreograf, tancerz i reżyser światła pochodzący z Wrocławia, aktywny na scenie austriackiej i europejskiej. Założyciel grupy Body Architects Dance. Skończył studia Master of Arts na kierunkach: taniec współczesny, Movement Research oraz Pedagogika Tańca na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu. W 2013 roku znalazł się w gronie stypendystów programu danceWEB. Jako tancerz pracował m.in. dla Elio Gervasiego, Georga Blaschkego, Williego Dornera, Liv O’Donoghue, Johanny Roggan czy Roberta Clarka. Od 2011 roku tworzy własne prace choreograficzne. Jego For Living In zostało wybrane do Polskiej Platformy Tańca w 2014. Był uczestnikiem wielu rezydencji artystycznych (Klub Żak w Gdańsku, Derida Dance Center w Sofii, Michael Douglas Collective w Kolonii, RedSapata Tanzfabrik w  Linz, O Espaco Do Tempo Montemor-O-Novo w Portugalii, Komuna//Warszawa w Warszawie, Trois C-L w Luxemburgu, 32 Degrees East w Kampali). Stworzył choreografie między innymi dla Aura Dance Theatre, architekturforum oberoesterreich i Hannesa Kerschbaumera. Współpracuje z wieloma artystami z takich dziedzin, jak współczesna kompozycja, sztuki wizualne czy nowe media. W swojej pracy choreograficznej czerpie inspirację m.in. z ulicznych form ekspresji (breakdance, hip-hop, tricking, parkour). Jego metodologia pracy opiera się na głębokim studium ruchowym oraz tworzeniu i realizacji autorskich praktyk artystycznych.

Więcej na: www.hygindelimat.com

O metodzie:
Metoda Body Architects jest eklektyczną sztuką ruchu – zamiast pochodzić z jednej podstawowej dyscypliny ruchu, łączy w sobie różnorodne źródła, oferując wiedzę bardzo wyrafinowaną i zintegrowaną. Inicjatorami tej metody są wychowawcy ruchu mający szerokie doświadczenie w tańcu współczesnym, breakdance, tricku, improwizacji kontaktowej, akrobacji podłogowej, gimnastyce, jodze. Zamiast stawać się dogmatycznym wobec jednej konkretnej sztuki ruchu, jej inicjatorzy wierzą w łączenie informacji i tworzenie współczesnego, doskonale mobilnego ciała, kompatybilnego ze wszystkimi już istniejącymi dyscyplinami ruchu.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Warszawa: Warsaw Dance Department, Plac DefiladWarsztat w godz. 16.00-19.00.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close