Kraków: „Wyobraźnia – Materia – Ruch” – laboratorium sztuki performansu. Prowadzenie: Tomasz Foltyn

Zdjęcie: Kraków: „Wyobraźnia – Materia – Ruch” – laboratorium sztuki performansu. Prowadzenie: Tomasz Foltyn

Fot. Agata i Mateusz Matysiak

Wersja do druku

Udostępnij

Uruchomić Wyobraźnię, nadać kształt Materii i Ruszyć w świat

Od prowadzącego:

„Laboratorium skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych głębszą fizyczną refleksją nad sztuką ruchu i performansem. Bogactwo tej dziedziny sztuki będziemy poznawać poprzez eksperymentalne praktyki ruchowe i kreatywne pisanie. Będziemy stwarzać świat za pomocą narzędzi ruchowych i wizualnych.

Moje laboratorium ma charakter intensywnej praktyki twórczej, gdzie używać będziemy różnych metod pracy i zgłębiać aspekty performansu: improwizacja, wyobraźnia, ruch, materia, głos, tekst, wizualność, kompozycja. Będziemy pracować w różnych przestrzeniach – studio, teatr, galeria sztuki, przestrzeń publiczna.

Będziemy szukać połączenia pomiędzy teorią i praktyką. Czerpać z wiedzy i potencjału naszego ciała. Poddawać refleksji i kontemplacji zaistniałe działania. Poszukiwać dzikości i spontaniczności. Pracować nad wieloma aspektami subtelności, bezbronności a także siły i wdzięku ludzkiego ciała. Będziemy rozwijać fizyczną i emocjonalną inteligencję oraz pracować nad tworzeniem obrazów poprzez kolektywną wymianę myśli, ale i także dawać czas na indywidualną pracę”.

Laboratorium składa się z pięciu spotkań:

Kwiecień – 18i 19 kwietnia – 15.00 – 18.00 – praca w studio
(Kontakt. Przestrzeń ruchu i tańca, Kraków)

Maj – (termin do ustalenia) – praca w przestrzeni publicznej

Czerwiec – (termin do ustalenia) – praca w galerii sztuki i teatrze

Każde spotkanie trwa 3 godziny. Koszt jednego spotkania to 60 zł.
Koszt dwóch spotkań to 110 zł.
Płatność gotówką lub przelewem

Zapisy do 10 kwietnia – zniżka 10 %
tomasz.foltyn@gmail.com

Tomasz Foltyn: niezależny performer, mover, improwizujący twórca, podróżnik, antropolog kultury. Jest absolwentem szkoły Shahara Dor Artness – Home and School for Movement (Izrael) oraz Performers House (Dania). Studiował u Anny Halprin w Kalifornii anatomię i filozofię tańca. Jest twórcą interdyscyplinarnym, który stosuje w swojej pracy wielorakie techniki i formy artystyczne, łącząc różne dziedziny sztuki.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:00

Kraków: Kontakt. Przestrzeń ruchu i tańca, ul. Szpitalna 40, w godz. 15.00-18.00.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close