Kraków: XXI Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”

Zdjęcie: Kraków: XXI Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Balet Dworski Cracovia Danza zaprasza na 21. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”, który w tym roku odbywać się będzie pod hasłem Kraków tańcem malowany.

Intencją zespołu jest promowanie tańcem najcenniejszych i najpiękniejszych zabytków oraz przestrzeni historycznych Krakowa. Tańcem opowiadać będą oni historie o miejscach i postaciach związanych z miastem. Zabiorą uczestników w podróż po Krakowie różnych epok: średniowiecza, renesansu, baroku. Będzie to taneczny ukłon dla Krakowa, miasta które miało spory wpływ na kształtowanie losów Polski i świata.

Tancerze pojawią w przestrzeniach miasta, prezentując różne programy taneczne. W tym roku nie będzie sceny i nie będzie widowni. Artyści będą tańczyć wśród Widzów, często obok codziennego życia, na ulicach, placach i dziedzińcach, tak jak podczas happeningów, m.in. na Rynku, w Barbakanie czy na dziedzińcu Pałacu Erazma Ciołka. Pokazy będą powtarzane, a jednocześnie wszystkie festiwalowe występy w mieście będą filmowane dla TVP3 Kraków.

Podczas tegorocznego festiwalu odbędą się także warsztaty taneczne Kraków tańczy!, w których będzie można wziąć udział zarówno online jak i na żywo w przestrzeni publicznej. Poprowadzi je dobrze znana międzynarodowa grupa pedagogów, mistrzów w danych dziedzinach. Swoje wirtualne klasy otworzą: Marie-Claire Bär Le Corre (francuski taniec renesansowy), Marta Baranowska (włoski taniec renesansowy), Ana Yepes (dawny taniec hiszpański), Alaknanda (indyjski taniec kathak), Nikoleta Giankaki (dawny taniec grecki), Pierre-François Dollé (barokowy taniec francuski oraz barokowy taniec francuski; MASTERCLASS); Leszek Rembowski (dawny taniec polski).

Więcej informacji o kosztach, zapisach i programie: https://www.taniecpolska.pl/ogloszenie/show/8154.

Odbędą się też warsztaty taneczne Kraków tańczy pod Wawelem, przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Przez trzy dni na stadionie, na Placu na Groblach najmłodsi zostaną zaproszeni do wspólnej podróży tanecznej, podczas której poznają tańce greckie, francuskie, hiszpańskie. Warsztaty są otwarte dla wszystkich, ale będą wymagały rejestracji przez Internet.

We wrześniu, 21. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” będzie miał swoją odsłonę telewizyjną. Na antenie TVP3 Kraków prezentowana będzie seria odcinków edycji „Kraków tańcem malowany”.

Festiwal odbywa się przy wsparciu medialnym portalu taniecPOLSKA.pl.

ARCHIWUM PREZENTACJI

Kraków

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close