Krosno/Scena dla tańca 2017/ARCHIPELAG – tournée: Teatr Tańca Caro „Archipelag”

Zdjęcie: Krosno/Scena dla tańca 2017/ARCHIPELAG – tournée: Teatr Tańca Caro „Archipelag”

Grafika: Maciej Kuźmiński

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca Caro oraz Maciej Kuźmiński zapraszają na prezentacje nowej odsłony spektaklu Archipelag. Na przełomie października i listopada 2017 spektakl zostanie pokazany w dziewięciu miastach Polski.

O spektaklu:

Archipelag miał premierę w listopadzie 2016 roku, teraz wraca w nowej odsłonie. To złożony z okruchów wspomnień kalejdoskop obrazów, który ukazuje człowieka zawieszonego w przestrzeni, gdzie czas nie płynie linearnie. Powracające i pozornie niezwiązane ze sobą sceny nawiązują do współczesnego, fragmentarycznego świata, którego wirtualne i rzeczywiste sfery zlewają się między sobą.

Pięcioro tancerzy tworzy pięć scenicznych postaci, każda ze swoją historią i pragnieniami. Na przemian w ruchu i zawieszeniu, stają się częścią archipelagu wspomnień, który stopniowo wyłania się jako obrazy na długo zapadające w pamięć widza.

Prezentacjom spektakli towarzyszą otwarte warsztaty prowadzone przez tancerzy. Warsztaty mają przybliżyć metodę kompozycji pamięci, opracowaną przez choreografa na potrzeby kreacji Archipelagu i opartą na wykorzystaniu własnych wspomnień, wyobrażeń i obrazów przy kompozycji ruchu. Warsztaty są otwarte dla uczestników w każdym wieku oraz na każdym poziomie zaawansowania. Będzie to okazja do spotkania twórców i widzów przed właściwym odbiorem spektaklu. Ponadto wszystkie prezentacje spektakli zostaną zwieńczone krótką rozmową publiczności z artystami.

trailer spektaklu: http://vimeo.com/kuzminski/archipelago

strona spektaklu: http://pl.maciejkuzminski.com/portfolio/archipelag/

Teatr Tańca Caro to jeden z kilku istniejących w Polsce instytucjonalnych teatrów tańca. Działa przy Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Założenie tam teatru tańca zainicjowała Iwona Maria Orzełowska. Powstał on na podwalinach zbudowanych przez utytułowany zespół show dance Caro Dance. Z tancerzami tego zespołu zrealizowano pierwszy spektakl teatru tańca – Grawitacje – którego premiera miała miejsce w grudniu 1997 roku w CKiS w Siedlcach. Od września 2016 dyrektorem artystycznym zespołu jest Maciej Kuźmiński.

Więcej o zespole: www.ckis.siedlce.pl

choreografia, reżyseria, dźwięk: Maciej Kuźmiński

wykonanie: Anna Mikuła, Zuzanna Kasprzyk, Monika Witkowska, Karol Miękina, Grzegorz Łabuda

dramaturgia, prowadzenie aktorskie: Adam Hypki

reżyseria oświetlenia: Ewa Garniec

kostiumy: Justyna Jakubczyk-Lassota

produkcja: Teatr Tańca Caro przy wsparciu Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, Zduńskowolskiego Centrum Integracji Ratusz, JOHAN Centrum w Pilźnie (Czechy )

 

Po spektaklu spotkanie z artystami

Czas trwania: 70 minut bez przerwy

Informacje o biletach na stronie internetowej www.rckp.krosno.pl lub

w Regionalnym Centrum Kultur Pograniczna w Krośnie

ul. Kolejowa 1

Projekt ARCHIPELAG – tournée realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2017.

 Scena dla tańca 2017 (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Krosno: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, sala widowiskowa, ul. Kolejowa 1.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close