Legnica: Aneta Zwierzyńska, Rachel Riveros „Need of Movement Intensive” – warsztaty

Zdjęcie: Legnica: Aneta Zwierzyńska, Rachel Riveros „Need of Movement Intensive” – warsztaty

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Aneta Zwierzyńska i Rachel Riveros – profesjonalne tancerki i pasjonatki ruchu – zapraszają na intensywne warsztaty Need of Movement Intensive. W ciągu trzech dni prowadzące podzielą się z uczestnikami zdobytą praktyką i wiedzą z zakresu różnych dyscyplin (m.in. tańca współczesnego, klasycznego, capoeiry, chi-gong, jogi). Warsztaty są otwarte dla wszystkich zainteresowanych – zarówno profesjonalistów, jak i początkujących.

O warsztatach:

Warsztaty będą kulminacją wieloletnich poszukiwań ruchowych obu tancerek. W ciągu trzech intensywnych dni prowadzące podzielą się z uczestnikami swoim doświadczeniem z zakresu różnych dyscyplin, które im samym pozwoliły przygotować ciało do pracy w różnych jakościach ruchowych. Zajęcia skierowane są dla wszystkich pasjonatów ruchu, osób zainteresowanych rozwijaniem świadomości ciała – także dla tych, które dopiero rozpoczynają przygodę z ruchem. Skorzystają z nich zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, tancerze klasyczni i pasjonaci sztuk walki, jogi, kuglarze, akrobaci, aktorzy i nauczyciele tańca. Każdy będzie mógł ćwiczyć na odpowiednim dla siebie poziomie zaawansowania (będzie wprowadzony podział na poziomy).

Zajęcia będą bazowały na takich dziedzinach, jak: floor work, taniec współczesny, technika release, flying low, improwizacja, chi-gong, improwizacja kontaktowa, joga, gyrokinesis, taniec klasyczny oraz capoeira. Uwzględnią aspekty prawidłowego oddychania, anatomii oraz psychosomatyki. Uczestnicy będą eksplorować takie zagadnienia, jak: decyzyjność, precyzja, balans, limit, wyzywania ruchowe, pewność siebie, adapcyjność ciała, walka, instynkt, świadomość ciała, koncentracja, dyscyplina ciała i umysłu, technika, kontrola, jakość ruchu. Program warsztatów został w tym roku wzbogacony o zajęcia z baletu współczesnego. Będą one dostosowane do poziomu uczestników, a poprowadzi je londyńska tancerka i dyrektor artystyczna E33 Dance Company – Rachel Riveros.

Zajęcia w ramach warsztatów Need of Movement Intensive:

Movement – świadomość ciała, partnering z elementami improwizacji kontaktowej

Capoeira – soft acrobatics

Taniec współczesny – floor work, flying low, dynamic release technique, spiral dynamics

Taniec klasyczny – priorytetem będzie funkcjonalność techniki tańca klasycznego jako formy poszerzającej świadomość oraz kontrolę ciała,

Rozciąganie – z elementami jogi

*Istnieje możliwość wybrania konkretnych zajęć

Zajęcia będą się odbywać w Akademii Avatar, w sali baletowej i sali akrobatycznej. Dla przyjezdnych istnieje możliwość nocowania w tanich hostelach lub w schronisku młodzieżowym. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Kontakt, zapisy: modeloaneta@gmail.com (z dopiskiem „Movement Workshop – Polska”) oraz www.anetamoves@gmail.com

Cena: 3 dni – 530 zł, 2 dni – 430 zł, 1 dzień – 330 zł, 1 wybrane zajęcia – 90 zł

Miejsce: Teatr AVATAR, ul. św. Piotra 14, Legnica

Więcej informacji: https://www.anetamoves.com/classes-workshops i na FB

Prowadzące: 

Rachel Riveros – ukończyła szkołę baletową Northern Ballet School, gdzie współpracowała z Manchester City Ballet Company w produkcjach Giselle, Swan Lake i Coppelia. W Londynie dołączyła do Re: Born Dance Company, a także była główną tancerką w West End (w Once Upon a Thames) w Leicester Square Theatre. Tańczyła w wielu współczesnych projektach podczas festiwalu Resolution The Place Theatre, Laban i Cloud Dance Festivals, a wraz z Larą Bianką Pilcher organizowała projekt Dance London. Zagrała również główną rolę w filmie Pursue Me, nagrodzoną w Meksyku Palm Film Awards. W roku 2011 założyła E33 Dance Company, współczesny balet, oraz Capoeira Fusion Company, gdzie stworzyła własną choreografię Somewhere in the middle (premiera w Rambert Theater). W roku 2017 stworzyła swój pierwszy film taneczny Pursue me, który miał premierę w  Londynie, Szwajcarii i Finlandii. Oprócz kariery tanecznej, zdobyła także doświadczenie w pracy socjalnej, w środowiskach z ryzykiem wykluczenia społecznego.

Aneta Zwierzyńska – tancerka, choreografka, pedagog, instruktorka capoeiry. Absolwentka podwójnych studiów magisterskich w Anton Bruckner Privatuniversität w Linz (Austria) na kierunku Movement Research (poświęconym wymianie doświadczeń i wiedzy na temat tańca współczesnego oraz capoeiry) oraz pedagogiki tańca. Autorka ruchu scenicznego do spektakli w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy: Niekończąca się opowieść (opieka reżyserska: Anita Poddębniak, 2010) i Zrozumieć H (wspólnie z Witoldem Jurewiczem, reżyseria: Paweł Palcat, 2011). Instruktorka tańca w grupie Goniec Teatralny działającej przy legnickim teatrze. Wieloletnia tancerka Teatru Tańca ALTER, współpracowała również z Pracownią Fizyczną z Łodzi. W Austrii pracowała z Liz King, D.ID / Dance Indentity w Oberwart, Teatrem Tańca Springschuh DschungelWien – Tanzquartier w Wiedniu oraz Schauaacker Feat Cia (Linz). W roku 2009, dzięki stypendium Art Stations Foundation, brała udział w Alternatywnej Akademii Tańca realizowanej przez program Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu.

Zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień na festiwalach tanecznych. Dwukrotnie zdobyła 1. miejsce w programie Dolina Kreatywna emitowanym na antenie TVP1 za choreografię Ocean w kieszeni oraz za realizację 10-miesięcznego projektu społeczno-kulturalnego Do góry nogami. Laureatka stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu stypendialnego Młoda Polska MKiDN, dzięki któremu zrealizowała spektakl In Wonderland oraz międzynarodowy projekt When the Rain is Gone (w Brazylii, Austrii i Polsce).

Obecnie pracuje w Londynie jako niezależna tancerka, choreografka, nauczyciel tańca oraz instruktor capoeiry. Obecnie współpracuje również z Rachel Riveros E33 Dance Company, break-dance group BESSALI oraz choreografem Seanem Grahamem. Uczy tańca i capoeiry w Pineapple Dance Studio oraz na Uniwersytecie SOAS w Londynie. W roku 2016 została zaproszona do współpracy jako choreografka oraz reżyserka spektaklu Płonąca wyspa przygotowywanego na ceremonię otwarcia obchodów Europejskiej Stolicy Kultury. Oprócz pracy o charakterze artystycznym, zajmuje się również promocją tańca oraz capoeiry w środowiskach wykluczonych społecznie. www.anetamoves.com

ARCHIWUM PREZENTACJI

Legnica: Teatr AVATAR, ul. św. Piotra 14

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close