Legnica: Aneta Zwierzyńska – warsztaty tańca współczesnego, capoeiry i jogi

Zdjęcie: Legnica: Aneta Zwierzyńska – warsztaty tańca współczesnego, capoeiry i jogi

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Avatar zaprasza na warsztaty tańca współczesnego, capoeiry i jogi, które poprowadzi Aneta Zwierzyńska. Opłata za całość:
1 blok: 180zł. Przedpłata 160zł, 2 bloki: 270zł. Przedpłata 230zł, 3 bloki: 320zł. Przedpłata 270zł, 4 bloki: 370zł. zł Przedpłata 320zł. Przedpłata obowiązuje do 1 lipca. Termin: 5-9 lipca 2014. Miejsce: Akademia Rycerska (Legnickie Centrum Kultury). Organizator: Teatr AVATAR oraz Legnickie Centrum Kultury. Kontakt: Aneta – Teatr AVATAR, tel. 609 527 310.

 

Opłata za jeden dzień:

1 zajecia 40zł dziennie
2 zajecia 60zł dziennie (jeśli wybierzesz np. taniec i capoeire).
3 zajecia 70zł dziennie
4 zajecia 80zł dziennie

PŁATNOŚĆ:

Istnieją dwie możliwości opłacenia warsztatów:
a) gotówką w biurze Teatru AVATAR (ul. Chojnowska 2, I p. pok. 125) w godzinach od 9:00 do 14:00
b) przelewem na konto bankowe. Dane do przelewu:

Fundacja TEATR AVATAR
ul. Chojnowska 2, 59-220 Legnica
Nr konta: 17 2490 0005 0000 4530 9876 8668 (Alior Bank)
W tytule należy podać imię i nazwisko uczestnika oraz dopisek „warsztaty taneczne”.

Harmonogram zajęć (codziennie od 5 do 9 lipca):

10.30 – 12.00 Zajecia taneczne z elementami jogi dla matek + zajęcia dla dzieci.

12.15 – 13.45 Taniec współczeny z elementami capoeiry: grupa początkująca

13.45 – 16.30 Przerwa obiadowa

16.30 – 18.00 Taniec współczesny z elementami capoeiry: grupa zaawansowana

18.00 – 19.30 Capoeira

BLOK I: Zajecia taneczne z elementami jogi dla matek + zajęcia dla dzieci.
Czas trwania: 1,5 godz. dziennie
Uczestnicy: matki z dziećmi (dzieci w wieku 4-15 lat)

Opis:
Zajęcia skierowane są do matek z dziećmi, jako aktywna forma spedziania czasu. Równolegle odbywać się będą: zajecia taneczne z elementami jogi dla kobiet oraz zajęcia ruchowo-taneczne bazujące na grze capoeiry, elementach cyrku dla ich dzieci. Zajęcia idealnie spełniają potrzebę ruchu w procesie dojrzewania ciała, pozwalają na budowanie zdrowej relacyjności z ciałem. Są swoistą dawką zabawy, możliwości poznania własnego ciała, pracy nad koordynacją ruchową oraz ekspresją.

BLOK II i III: Taniec współczesny z elementami capoeiry: grupa początkująca i zaawansowana
Czas trwania: 1,5  godz. dziennie
Wiek uczestników: od 11 lat

Opis warsztatów:

Warsztaty opierają się na wzajemnym współdziałaniu techniki tańca współczesnego i capoeiry. Ich integracja jest nie tylko próbą synchronizacji obu technik tanecznych, ale także służy do głębszego przyjrzenia się, połączenia i zastosowania metodologii pracy, jaką oferuje pedagogika tańca, sztuka walki oraz analiza ruchu. Proponowana przez Anetę Zwierzyńską praca ruchowa wzbogaca warsztat, motorykę ruchu oraz świadomość ciała tancerzy, zmieniają jakości tańca (m. in. dzięki zastosowaniu w tańcu elementów akrobatycznych, a także bardziej świadomego użycia rąk jako podporu w kontakcie z podłogą oraz świadomą pracą z referencją wizualną). Wprowadzenie treningu capoeiry w proces szkolenia tancerzy przyczynia się do zwiększenia dynamiki, ostrości, decyzyjności w ruchu, polepszenia kondycji fizycznej oraz świadomej pracy z refleksem i instynktem. Wyjątkowy element stanowi poszerzenie zajęć tanecznych o śpiew i grę na instrumentach, co pogłębia umuzykalnienie tancerzy oraz wzbogaca ich świadomość na temat pracy przepony w treningu ruchowym.

BLOK IV: Capoeira
Czas trwania: 1,5  godz. dziennie
Wiek uczestników: od 10 lat

Opis: Walka zarówno w capoeirze, jak i tańcu breakdance postrzegana jest w kontekście pozytywnym, ponieważ nie posiada bezpośredniego kontaktu fizycznego z partnerem. Kontekst walki skupiony jest bardziej na pracy z własnymi słabościami i lękami. Obie formy treningowe wpływają pozytywnie na rozwój pewności siebie i samodyscypliny. Pomagają w kształtowaniu odpowiednich wartości takich, jak: przyjaźń, szacunek, empatia w stosunku do innych osób. Taniec capoeiry stał się bazą do rozwoju tańca breakdance.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:30

Legnica: Akademia Rycerska, Legnickie Centrum Kultury, ul. Chojnowska 2

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close