Łódź: Katarzyna Gorczyca, Oskar Malinowski „Para nr 1”

Zdjęcie: Łódź: Katarzyna Gorczyca, Oskar Malinowski „Para nr 1”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Zamiast w Łodzi zaprasza na pokaz spektaklu Katarzyny Gorczycy i Oskara Malinowskiego Para nr 1, który został zrealizowany w ramach X Gdańskiego Festiwalu Tańca w cyklu Rezydencja/Premiera 2018.

O spektaklu:

Perfekcja. Konkurencja. Nagrody. Potrzeba oceny. Potrzeba tortury ciała i myśli. Potrzeba zwycięstwa. Gdy sztuka zaczyna być narzędziem w walce o bycie najlepszym artystą we wszechświecie. Najlepszy tancerz. Najlepsza choreografia. Najlepszy koncept. Najlepsze kostiumy. Najlepszy ja.Gorczyca/ Malinowski wykorzystując swoje konkursowe doświadczenia oraz upodobanie do jazdy figurowej na lodzie, zmierzą się z najlepszą choreografią we wszechświecie.

Koncept/choreografia/kreacja: Katarzyna Gorczyca, Oskar Malinowski
Współpraca artystyczna: Goran Bogdanovski
Muzyka: Kamil Tuszyński oraz Untitled Maciej Baranowski
Scenografia/kostiumy: Marta Wieczorek, Maciek Czuchryta
W spektaklu wykorzystano fragment tekstu Hanny Raszewskiej-Kursy.

Katarzyna Gorczyca to absolwentka PWST w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu i współzałożycielka grupy LineAct. Współpracuje z reżyserem Brianem Michaelsem, a od 2016 roku działa w Teatrze ZAMIAST w Łodzi. Mieszka w Łodzi. Lubi Łódź.

Oskar Malinowski – aktor, tancerz, performer. Absolwent PWST w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Aktualnie współpracuje między innymi z Komuna/Warszawa, Teatrem Ochoty w Warszawie i Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Goran Bogdanovski jest wielokrotnie nagradzanym tancerzem, choreografem i pedagogiem, pracującym z tancerzami na całym świecie od 1989 roku. Przez 25 lat rozwinął swoje metody nauczania w oparciu o solidne badania i praktykę w szerokim spektrum dyscyplin. Wśród nich znajduje się zarówno taniec współczesny jak i sztuki walki, tai chi, Qi Gong, kundalini, improwizacja kontaktowa i improwizacja teatralna. Doświadczenie artystyczne zdobywał pracując nad własnymi spektaklami, jak i we współpracy z ponad 70 choreografami i reżyserami. Po 12 latach pracy jako baletmistrz Opery Narodowej w Ljubljanie założył Fico Ballet. Znany jest z holistycznego podejścia oraz humoru w życiu i na scenie.

Produkcja:
www.gdanskifestiwaltanca.pl
www.klubzak.com.pl

Bilety do nabycia przed spektaklem: 23 zł normalny / 18 zł ulgowy

Rezerwacja: teatr.zamiast@gmail.com, tel. 510 362 749

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Łódź: Teatr Zamiast, ul. Piłsudskiego 135

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close