Łódź: Lubelski Teatr Tańca „Love-Matter” – chor. Elisabetta Consonni

Zdjęcie: Łódź: Lubelski Teatr Tańca „Love-Matter” – chor. Elisabetta Consonni

Lubelski Teatr Tańca „Love-Matter” – chor. Elisabetta Consonni. Fot. Maciej Rukasz

Materia zaprasza na spektakl Lubelskiego Teatru Tańca Love-Matter w choreografii Elisabetty Consonni z udziałem Beaty Mysiak i Mikołaja Karczewskiego. Pokaz odbywa się w ramach programu Przestrzenie Sztuki, gościnnie w Teatrze Szwalnia – filii Miejskiej Strefy Kultury w Łodzi.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Widzisz, tam, pomiędzy? Tak. Nazywamy to pustką. Spójrz, posłuchaj – „słuchanie niczego wydawałoby się wymaga wyjątkowej uwagi na każdy subtelny szczegół” (Karen Barad).

Co tam jest? Nieskończona ilość możliwości i rzeczywistości łączących się w tym „spotkaniu w połowie drogi”. Tam, w połowie drogi, nie chodzi już o nas, ale o niekończącą się dynamikę między nami. Karen Barad nazywa to „intra-akcją”.

Czym jest „intra-akcja”? To działanie, w którym sama relacja jest o wiele ważniejsza od ciebie czy ode mnie. To znaczy w ramach „intra-akcji” obie osoby są odpowiedzialne za siebie nawzajem. Są w stanie zareagować. Muszą stale reagować i słuchać, reagować i słuchać. Słuchaj i reaguj.

Zachodzi zgodność. Czasami. Jak magia. Ale właśnie wtedy, gdy jesteśmy w relacji, w której porzucamy indywidualne chęci i pragnienia.

Jak mogę przestać chcieć i pragnąć? Nie wiem. Staraj się zachowywać jak materia. Postrzegaj siebie jako materię. Jakie jest przeznaczenie materii? Miłość.

 

Realizatorzy:

Choreografia i koncepcja: Elisabetta Consonni
Taniec: Mikołaj Karczewski, Beata Mysiak
Światła: Grzegorz Polak
Wsparcie dramaturgiczne: Konrad Kurowski
Oryginalna kompozycja muzyczna: Maurizio Rinaldi
Produkcja: Anna Kalita, Konrad Kurowski

Premiera: 26. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

***

Biogram autorki choreografii: 

Elisabetta Consonni choreografuje wszystko: istoty ludzkie i nie-ludzkie, ruchome i nie-ruchome obiekty, mapy, szczeliny oraz tymczasowe grupy społeczne w przestrzeni publicznej. Ukończyła University of Bologna I London Contemporary Dance School. Pogłębiała swoje artystyczne poszukiwania mieszkając i pracując w Holandii (2004–2009) oraz w Polsce (2013–2015). Mieszka i tworzy w Mediolanie.

Współpracowała z następującymi instytucjami przy swoich dotychczasowych projektach: Teatro Grande di Brescia (IT), Centro Nazionale della Danza Virgilio Sieni (IT), Ariella Vidach AiEP (IT), Konfrontacje Teatralne (PL), Biennale Danza Venice (IT), Orlando Festival (IT), Pergine Festival (IT), Lavanderia a Vapore (IT) oraz prezentowała swoje spektakle na festiwalach: Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w Lublinie (PL), Biennale Danza di Venezia (IT), Cantieri Culturali Isolotto (IT), Zona K (IT), Indisciplinarte Terni (IT), Fog Festival (IT), Danae Festival (IT), Le Alleanze dei Corpi (IT) Farout (IT), Camposud 2021 (IT), Festival Periferico (IT).

Program Przestrzenie Sztuki

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Operator: Materia

Partnerami projektu w Łodzi są: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Miejska Strefa Kultury w Łodzi oraz Urząd Miasta Łodzi.

***

Dostępność

Budynek nie jest w pełni przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową, barierę architektoniczną stanowią schody przed wejściem do budynku. Osoby z trudnościami w poruszaniu, które chcą skontaktować się z nami, prosimy pisać na: materia@materialodz.pl.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Łódź: Teatr Szwalnia, ul. Andrzeja Struga 90

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close