Łódź /ms2 Muzeum Sztuki/ „Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy/O improwizacji tańca” – Ilona Trybuła i DJ Lenar: Improwizacja wokół Katarzyny Kobro

Zdjęcie: Łódź /ms2 Muzeum Sztuki/ „Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy/O improwizacji tańca” – Ilona Trybuła i DJ Lenar: Improwizacja wokół Katarzyny Kobro

Fot. Marta Ankiersztejn.

Wersja do druku

Udostępnij

Ilona Trybuła i DJ Lenar podjęli się ruchowej interpretacji twórczości Katarzyny Kobro. Będzie to kolejny efekt ich współpracy, która trwa już od trzech lat. W Muzeum Sztuki stworzą spektakl, dla którego inspiracją będą rzeźby Kobro i jej koncepcje czasoprzestrzeni.
Przedstawienie pełne będzie racjonalnego, konceptualnego ruchu. Ilona Trybuła wyjaśnia, że spektakl „dotyczyć będzie przestrzeni kształtowanej dźwiękiem, ciała kształtującego przestrzeń, kształtu i formy, która nabiera znaczenia dopiero w momencie zaistnienia”. DJ Lenar, zainspirowany ruchem eliptycznym rzeźb Katarzyny Kobro i ich usytuowaniem w przestrzeni, będzie starał się skomponować muzykę działającą w przestrzeni dookólnej. Trybuła i DJ Lenar będą podążać za słowami artystki twierdzącej, że rzeźba jest jedynie formą wypuszczoną w przestrzeń, bez psychologii, bez opowieści – wtedy zyskuje swoje właściwe życie.

Ilona Trybuła – tancerka, choreograf, improwizator, nauczyciel, producent spektakli tańca. Związana była z Teatrem Muzycznym w Gdyni, następnie z Warszawską Operą Kameralną. Brała udział w produkcjach telewizyjnych i filmowych, tworzyła choreografie i ruch sceniczny dla teatrów dramatycznych. Od 16 lat działa w Warszawie, specjalizując się w improwizacji tanecznej. Prekursorka tańca improwizowanego w Polsce, promuje i upowszechnia improwizację poprzez liczne projekty artystyczne i edukacyjne. Konsekwentnie tworzy i odkrywa własny język oraz ścieżkę twórczą osadzoną w filozofii, duchowości i aktualności życia. Twórca i dyrektorka artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Tańca Improwizowanego SIC!, Studia Ciało, warszawskiego Kolektywu Melba. Wykładowca improwizacji na Uniwersytecie Muzycznym im Fryderyka Chopina, PWST w Krakowie oraz w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich.

Marcin Lenarczyk – artysta dźwiękowy, muzyk. Występuje również jako DJ. Turntablista. Gra na gramofonie i looperze. Realizator i montażysta dźwięku. Jako DJ Lenar promował nowe techniki grania na gramofonach i płynnie poruszał się po różnych gatunkach muzycznych – od klezmerskiego Meritum, przez reinterpretacje Lutosławskiego grane z Andrzejem Bauerem, po występy z zespołem Paris Tetris w towarzystwie Marcina Maseckiego. Związany z warszawską sceną niezależną i jazzową oraz z wytwórnią Lado ABC. Od kilku lat zajmuje się realizacją i montażem dźwięku w filmach fabularnych i dokumentalnych (Niezależna Republika Samosiuk, Sala samobójców, Przeżyć Afganistan). Jest także twórcą ścieżki dźwiękowej do Filmowej Kolekcji Bajek – Opowieści pogranicza.

Na spektakl wstęp wolny, bez rezerwacji.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Łódź: ms2, ul. Ogrodowa 19

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close