Łódź /ms2 Muzeum Sztuki/ „Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy/O improwizacji tańca”: Ray Chung i Iwona Olszowska – wykład performatywny o kontakt improwizacji

Zdjęcie: Łódź /ms2 Muzeum Sztuki/ „Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy/O improwizacji tańca”: Ray Chung i Iwona Olszowska – wykład performatywny o kontakt improwizacji

Ray Chung, fot. Tony Fields, fotografia dzięki uprzejmości artysty.

Wersja do druku

Udostępnij

Wykład Raya Chunga i Iwony Olszowskiej to performowany dialog na temat podstaw kontakt improwizacji. Na czym polega oddawanie i przyjmowanie ciężaru? Jak grać siłami grawitacji? Jak zachowuje się ciało w pędzi?

Ray Chung – pedagog, performer, inżynier. W swojej praktyce skupia się na improwizacji i kontakt improwizacji którą praktykuje od 1979 roku anektując ją do działań scenicznych a także łącząc z praktykowaniem sztuk walki, bodywork i Authentic Movement. Bierze udział w licznych festiwalach na całym świecie prowadząc przy tej okazji warsztaty. Obecnie mieszka w San Francisco.

Iwona Olszowska – tancerka, choreograf, pedagog tańca współczesnego, świadomości ciała, kontakt improwizacji oraz improwizacji jako performance; dyplomowany instruktor Somatic Movement Educator wg metody Body Mind Centering. Kierownik artystyczny Eksperymentalnego Studia Tańca  EST w Hurtowni Ruchu w Krakowie. Uczy w krakowskiej PWST, na kursach instruktorskich, studiach zaocznych oraz warsztatach tańca i festiwalach kontakt improwizacji w Polsce i za granicą (Ukraina, Anglia, Rosja, Mołdawia, Niemcy, Włochy). Doświadczenia taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie, w Alabamie i w Calgary, warsztatach organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz festiwalach tańca w Polsce.

Więcej informacji na temat wydarzeń w ramach wystawy na bieżąco na stronie Muzeum Sztuki w Łodzi:

http://msl.org.pl/pl/wydarzenia/przyjdzcie-pokazemy-wam-co-robimy-o-improwizacji-t/

 

Pełen program wydarzeń w ramach wystawy do pobrania: http://msl.org.pl/static/upload/improwizacja-wydarzenia.pdf

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

ŁÓDŹ: ms2, ul. Ogrodowa 19

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close