Łódź /ms2 Muzeum Sztuki /„Przyjdźcie, pokażemy wam, co robimy”: Wykład performatywny o kontakt improwizacji – Iwona Olszowska i goście

Zdjęcie: Łódź /ms2 Muzeum Sztuki /„Przyjdźcie, pokażemy wam, co  robimy”: Wykład performatywny o kontakt improwizacji – Iwona Olszowska i goście

Fot. M. Maruszak.

Wersja do druku

Udostępnij

Wykład performatywny (z ang. lecture performance) to sposób na przekazania równocześnie teorii i praktyki. Iwona Olszowska wraz z zaproszonymi przez siebie tancerzami opowie i pokaże nam na czym polega technika kontakt improwizacji.

Iwona Olszowska – tancerka, choreograf, pedagog tańca współczesnego, świadomości ciała, kontakt improwizacji oraz improwizacji jako performance; dyplomowany instruktor Somatic Movement Educator wg metody Body Mind Centering. Kierownik artystyczny Eksperymentalnego Studia Tańca  EST w Hurtowni Ruchu w Krakowie. Uczy w krakowskiej PWST, na kursach instruktorskich, studiach zaocznych oraz warsztatach tańca i festiwalach kontakt improwizacji w Polsce i za granicą (Ukraina, Anglia, Rosja, Mołdawia, Niemcy, Włochy). Doświadczenia taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie, w Alabamie i w Calgary, warsztatach organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz festiwalach tańca w Polsce.

Więcej informacji na temat wydarzeń w ramach wystawy na bieżąco na stronie Muzeum Sztuki w Łodzi:

http://msl.org.pl/pl/wydarzenia/przyjdzcie-pokazemy-wam-co-robimy-o-improwizacji-t/

Pełen program wydarzeń w ramach wystawy do pobrania: http://msl.org.pl/static/upload/improwizacja-wydarzenia.pdf

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

ŁÓDŹ: Muzeum sztuki ms2, ul. Ogrodowa 19

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close