Łódź/ms2: oprowadzanie Agnieszki Kryst po wystawie „Komponowanie przestrzeni. Rzeźby awangardy”

Zdjęcie: Łódź/ms2: oprowadzanie Agnieszki Kryst po wystawie „Komponowanie przestrzeni. Rzeźby awangardy”

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas oprowadzania tancerki i choreografki Agnieszki Kryst zwiedzający na nowo będą mieli okazję przyjrzeć się sposobom, w jakie angażujemy swoje ciała i zmysły w odbiór kompozycji wystawy oraz zgromadzonych na niej dzieł.

Tak sprofilowanym oprowadzaniem nawiążemy do intuicji Katarzyny Kobro, która uważała, że dynamizm naszej motoryki może być ujmowany poprzez rytm następujących po sobie momentów ruchu i przystanków rozgrywających się w przestrzeni i czasie. Rzeźba stanowiła dla niej model nowego harmonijnego porządku codziennego otoczenia, zestrojonego z optymalną psychofizyczną koordynacją działań człowieka.

Wstęp wolny.

Agnieszka Kryst – tancerka i choreografka. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Choreografii i Teorii Tańca. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2013/Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Laureatka wymiany studyjnej programu GPS/Global Practice Sharing realizowanego przez Movement Research w Nowym Jorku, we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca oraz Art Stations Foundation.

Jako tancerka i performerka współpracowała m.in. z: Juanem Domìnguezem Rojo, Noą Shadur i Kondradem Smoleńskim, Małgorzatą Haduch, Sjoerdem Vreugdenhilem, Martą Ziółek, Pawłem Sakowiczem, Joanną Leśnierowską i Januszem Orlikiem czy z Rebecką Lazier, w której spektaklu There might be others występowała w Polsce i Nowym Jorku. Finalistka festiwalu/konkursu choreograficznego New Europe Festival 2013 w Pradze. W 2015 roku została rezydentką programu Solo Projekt Plus, w ramach którego stworzyła pracę solową Partytura (A Score). Beneficjentka rezydencji artystycznej w galerii miejskiej BWA w Bydgoszczy w 2017 roku, w trakcie której stworzyła pracę Łuczniczki. Autorka pracy Topologia pożądania (2019), dla której inspiracją i punktem wyjścia była twórczość Louise Bourgeois. Jest członkinią grupy Centrum w Ruchu, przestrzeni sztuk performatywnych w Warszawie.

Wydarzenie towarzyszące wystawie Komponowanie przestrzeni. Rzeźby awangardy.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Łódź: ms², przestrzeń wystawy (parter), ul. Ogrodowa 19

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close