Łódź/„Poruszone ciała. Choreografie nowoczesności”: Warszawska Pracownia Choreograficzna – działania w przestrzeni wystawy

Zdjęcie: Łódź/„Poruszone ciała. Choreografie nowoczesności”: Warszawska Pracownia Choreograficzna – działania w przestrzeni wystawy

Fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska.

Wersja do druku

Udostępnij

Wystawa Poruszone ciała. Choreografie nowoczesności w Muzeum Sztuki ms¹ w Łodzi stanie się terenem działań członkiń Warszawskiej Pracowni Kinetograficznej.  Zuzanna Kupidura, Anna Opłocka, Hanna Raszewska, Małgorzata Skoczelas z udziałem Michała Kursy w roli dokumentalisty będą czynnie eksplorować zagadnienia poruszane na wystawie w bliskości dzieł i dokumentów. Badać będą kierunki i rytm ruchu w przestrzeni, interpretować taneczne zapisy kinetografii Rudolfa Labana, potraktują zarówno rzeźby Katarzyny Kobro, jak i Salę Neoplastyczną jako partyturę dla tańca i ruchu. Działania przybiorą formę performansów lub wykładów perfortmatywnych odbywających się w kolejnych salach wystawy.

Fundacja „Myśl w Ciele” zajmuje się przede wszystkim upowszechnianiem wiedzy o tańcu we wszelkich jego przejawach oraz choreologii – nauki o tańcu. Główne programy badawcze prowadzone przez Fundację to Laboratorium Ciała (sezon 2015/2016) i Warszawska Pracownia Kinetograficzna, która rozpoczęła działalność jako nieformalna grupa warszawskich choreolożek i choreologów już w 2010 roku. Zarówno Pracownia, jak i Fundacja skupia swoje działania na rozwijaniu umiejętności w zakresie notacji tańca – kinetografii (notacji systemem Labana-Knusta) – oraz popularyzacją wiedzy o kinetografii i choreologii (szeroko rozumianej nauce o tańcu, w tym analizie ruchu).

https://hannaraszewska.wordpress.com/strona/fundacja-mysl-w-ciele/

https://hannaraszewska.wordpress.com/strona/warszawska-pracownia-kinetograficzna/

***

Więcej o wystawie

 

Strona Muzeum: http://msl.org.pl/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 13:00

Łódź: Muzeum Sztuki w Łodzi (ms¹), ul. Więckowskiego 36, w godz. 13.00-18.00 (z przerwą w godzinach 15.00-16.00).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close