Łódź: Teatr Nowy „Lśnię” – reż. i chor. Tomasz Bazan

Zdjęcie: Łódź: Teatr Nowy „Lśnię” – reż. i chor. Tomasz Bazan

Fot. Patrycja Płanik

Wersja do druku

Udostępnij

Jerzy Król nie pisze powieści grozy, to one piszą jego. Autor wydawanych pod pseudonimem opowiadań oraz przemów dla polityków  pragnie wyzwolić się ze społecznych miejskich więzów, zamieszkać na odludziu i zmierzyć się ze swoją mroczną stroną, aby wreszcie uwięzić ją na kartkach maszynopisu. Dzięki agentce otrzymuje posadę dozorcy zapomnianego Studia Ogląd, ambitnej inicjatywy Toeplitza, pierwszego rektora łódzkiej filmówki. Razem z żoną Wandą, artystką wideo oraz synem Danielem przeprowadzają się do miejsca, które oprócz kurzu i niepamięci pokryła nienawiść nieznanego pochodzenia. Uwięzieni w kleszczach filmu i literatury bohaterowie konfrontują się ze strachem o utratę talentu.

Lśnię to spektakl inspirowany twórczością i postacią popularnego autora horrorów Stephena Kinga oraz jedną z bardziej znanych jego powieści – Lśnieniem.

Zwiastun

Oficjalny fanpage spektaklu

reżyseria i choreografia: Tomasz Bazan

tekst i dramaturgia: Marcin Cecko

muzyka: Marcin Janus

scenografiia: Tomasz Bazan, Patrycja Płanik

kostiumy: Patrycja Płanik

multimedia i realizacja światła: Maciej Połynko

światło: Tomasz Bazan, Maciej Połynko

obsługa makiety studia „Ogląd”: Patrycja Płanik

lalki: Paulina Kara

prapremiera: 16 stycznia 2015.

występują:
Dominika Biernat, Monika Buchowiec, Beata Kolak, Mirosława Olbińska, Anita Wach (gościnnie), Michał Bieliński, Przemysław Dąbrowski, Sławomir Sulej, Piotr Trojan, Tomasz Bazan (gościnnie)

ARCHIWUM PREZENTACJI

premiera •

godz. 19:00

Łódź: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, ul. Zachodnia 93

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close