Łódź/Teatr Wielki: Gala baletowa – chor. Dominik Muśko

Zdjęcie: Łódź/Teatr Wielki: Gala baletowa – chor. Dominik Muśko

Fot. Maciej Piąsta

Wersja do druku

Udostępnij

Gala baletowa jest pierwszym widowiskiem baletowym zrealizowanym na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi przez Dominika Muśkę – kierownika baletu, będące niejako prezentacją, wizytówką zespołu i jego szefa. Spektakl składający się z dwóch części zawiera fragmenty przedstawień będących niegdyś w repertuarze Teatru Wielkiego, jak i zupełnie nowe, przygotowane specjalnie na ten wieczór. Wizowie będą mogli zobaczyć najbardziej efektowne sceny z m.in.: Wolfganga Amadeusa, Snu nocy letniej w chor. G. Veredona, Dziadka do orzechów, Giuseppe i Jeziora łabędziego w chor. G. Madii, Romea i Julii w chor. J. Makarowskiego oraz popisowe momenty m.in. z Korsarza, Córki źle strzeżonej i Esmeraldy. Wieczór uzupełnią choreografie Maurice Bejarta, Alvina Aileya, Frederica Ashtona, Alici Alonso, Mariusa Petipy i Julesa Perrota.Spektakl 30 kwietnia 2013 roku odbędzie się z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.

 

reżyseria DOMINIK MUŚKO
scenografia KATARZYNA ZBŁOWSKA
kostiumy MARIA BALCEREK
reżyseria światła SŁAWOMIR ZABAWA
asystenci choreografa, pedagodzy ANNA FRONCZEK-LEWANDOWSKA, LUBA BAKHAREVA
inspicjentka ANNA KRZEMIŃSKA

 

Premiera odbyła się 8 grudnia 2013 roku.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:30

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close