Łódzkie Spotkania Baletowe

Zdjęcie: Łódzkie Spotkania Baletowe

Wersja do druku

Udostępnij

Łódzkie Spotkania Baletowe odbywają się w Łodzi od ponad 40 lat (raz na dwa lata). Festiwal jest największą i najbardziej prestiżową imprezą baletową w Polsce. Jego ideą jest upowszechnianie sztuki baletowej i aktualnych osiągnięć choreograficznych, zarówno na polu tańca klasycznego, jak i różnorodnych nurtów tańca współczesnego. Spotkania służą także wymianie doświadczeń między artystami, reprezentującymi odmienne style choreograficzne i stosującymi różne techniki tańca.

Ostatnia, XXI edycja, przebiegała pod hasłem Wybitni choreografowie XX wieku. W ramach Spotkań 2011 roku zaprezentowano choreografie: George’a Balanchine’a, Maurice’a Béjarta, Williama Forsythe’a, Akrama Khana, Russella Maliphanta, Jerome’a Robbinsa, Gila Romana i Ewy Wycichowskiej. Gwiazdą tej edycji Łódzkich Spotkań Baletowych była Sylvie Guillem, artystka nazwana przez „The Guardian”: „genialną tancerką pokolenia”.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close