Łódź: Warsztat z techniki tańca współczesnego. Prowadzenie: Wojciech Mochniej

Zdjęcie: Łódź: Warsztat z techniki tańca współczesnego. Prowadzenie: Wojciech Mochniej

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Pracownia Fizyczna wraz z Akademią Muzyczną w Łodzi zaprasza na warsztat z techniki tańca współczesnego, który poprowadzi Wojciech Mochniej.  Lekcje skierowane są do tancerzy zaawansowanych i średniozaawansowanych.

Wojciech Mochniej oferuje nowe spojrzenie na techniki tańca współczesnego, proponuje ścieżkę w kierunku ruchu ekologicznego. Warsztat, opracowany przez pryzmat jego szerokich doświadczeń zawodowych, skupia się na eksploracji ciała, zarówno w uporządkowanym ruchu/strukturze, jak i w sytuacji improwizowanej, swobodnej. Prowadzący podkreśla się rolę wagi i długości ciała oraz przepływu linii energetycznych, izolację części ciała i drogę przewodzenia impulsów. Szuka się połączenia (wizualnych, fizycznych, emocjonalnych i kinetycznych) z partnerem i przestrzenią. Zasady działania spirali siły GYROKINESIS® , floorwork, improwizacja (w tym zasady kontaktu) i struktury choreograficzne, mają zaprowadzić tancerza do dynamicznego doświadczenia trójwymiarowego ciała w przestrzeni. Tancerz jest kierowany tak, aby uruchomić wyobraźnię i intelekt w pracy organizmu. Warsztat ma prowadzić od całkowitego zanurzenia się w wykonywanej pracy poprzez skupienie oraz do osiągnięcia maksymalnej radości podczas tańca.

 

Cennik:

150 zł za udział w całym warsztacie (8 godzin zegarowych). Nie ma możliwości uczestniczenia w jednym dniu warsztatowym.
Przed przesłaniem opłaty należy wysłać maila z zapytaniem czy są jeszcze wolne miejsca warsztatowe:

pracownia.f@gmail.com

Wpłatynależy  kierować na numer konta:
BANK PEKAO SA II O ŁÓDŹ nr: 97 1240 3028 1111 0000 2822 1999

W tytule przelewu należy wpisać: Warsztat z Wojciechem Mochniejem oraz imię i nazwisko uczestnika.

Po wpłacie prosimy organizatorzy proszą o przesłanie potwierdzenia przelewu na adres: pracownia.f@gmail.com

Liczba miejsc bardzo ograniczona, o udziale w warsztacie decyduje kolejność wpłat.

***

Warsztat poprzedzi realizowany 4 maja Wieczór Tańca Współczesnego, odbywający się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca 2015. Podczas wieczoru będzie można obejrzeć trzy spektakle  dwa w wykonaniu zagranicznych gości z Kanady (WM 2 i W&M Physical Theatre) oraz jeden w wykonaniu studentów z Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. WSTĘP WOLNY.

Więcej informacji

Logo Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (miniaturka)  Logo Pracownia Fizyczna (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 12:00

Łódź: Akademia Muzyczna, ul. Żubardzka 2a, piętro 1, sala nr 20. W godz. 12.00-16.00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close