Lubelski Teatr Tańca – „Nano”

Zdjęcie: Lubelski Teatr Tańca – „Nano”

Fot. Madmax - Mariusz Bielecki.

Wersja do druku

Udostępnij

Nano to kameralny spektakl na dwoje tancerzy i dwoje muzyków.. Jest On i Ona. Ona ma ceglastą sukienkę, On zielony garnitur. Muzykę tworzy na żywo w czasie spektaklu Piotr Kurek, który zaprosił do współpracy wiolonczelistkę, Karolinę Rec.

Sami twórcy mówią o swoim spektaklu  tak:

– Jest takie powiedzenie: „Na świecie są dwa rodzaje ludzi: ci, którzy uważają, że są dwa rodzaje ludzi i ci, którzy tak nie sądzą”. Zastanawiające, co z tego wynika? Jaki cel i sens ma istnienie człowieka w postaci mężczyzny i kobiety? A może ten podział nie jest istotny? A może „on” i „ona” to jedno, coś w rodzaju „nano”?

„nano” oznacza coś, czego gołym okiem nie da się zobaczyć. Można by powiedzieć coś nieważnego, niezauważalnego. Mimo niezwykłych wysiłków, przeżywanych emocji i determinacji by być Kimś człowiek zderza się ze swoją ograniczonością, „staje przed ścianą” i bezradnie wali głową w mur.

Choreografia: Ryszard Kalinowski Wykonanie: Beata Mysiak, Ryszard Kalinowski Muzyka: Piotr Kurek, Karolina Rec Światło: Marcin Kowalczuk Kostiumy: Elbruzda Premiera: marzec 2011 Czas trwania: 50 minut bez przerwy

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

LUBLIN: Sala Widowiskowa w Warsztatach Kultury, ul. Popiełuszki 5

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close