Lublin/Finał VI Maat Festival „Israel Now”: Tomasz Bazan „Bastion”

Zdjęcie: Lublin/Finał VI Maat Festival „Israel Now”: Tomasz Bazan „Bastion”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Finał VI edycji VI Maat Festival „Israel Now” odbędzie się w Lublinie w dniach 5-8 grudnia 2014 roku. Organizatorzy festiwalu zaprezentują spektakl Bastion autorstwa Tomasza Bazana, Tomasza Fabiańskiego, Patrycji Płanik i Enzo Abe. Powrót do kultury staje się nieosiągalnym, ludzkim marzeniem. Artyści są wyjątkowym i niezwykle rzadkim dobrem. W obliczu końca tworzy się nowy system i powstają nowe wartości. Daniel i Super Adam – rzemieślnik culture regime – spotykają się na styku dróg i tworzą manifest nowego. Pojawiają się w jednym pojemniku emanacje Béjarta, Bausch, Niżyńskiego. Post święto trwa. Klasyczna baletowa forma będąca podstawą kodu choreografii ulega metamorfozie. W spektaklu wykorzystano kilkunastoletnie doświadczenie w tańcu klasycznym Tomasza Fabiańskiego tancerza Polskiego Baletu Narodowego.

„Uznaliśmy, że ludzie w swoich działaniach nie są racjonalni, albo – co najmniej – tylko bywają racjonalni, co wynika zarówno z ich cech osobistych, jak i z konstrukcji świata. Jednak nie są głupi i są spragnieni wiedzy na temat swojej sytuacji i swojej przyszłości. Dlatego chętnie, chociaż bez przyjemności, wysłuchaliby tych wszystkich wiadomości sprowadzających się do prostego sformułowania: w przewidywalnej przyszłości lepiej nie będzie.”

Marcin Król, Europa w obliczu końca

reżyseria: Tomasz Bazan

choreografia i taniec: Tomasz Bazan i Tomasz Fabiański z udziałem Patrycji Płanik

dramaturgia: Enzo Abe, Tomasz Bazan

video, design: Patrycja Płanik

muzyka: Marcin Janus

realizacja, technika, instalacje: Maciej Połynko

współpraca: Karol Rębisz

produkcja: Maria Sapeta – Centrum Kultury w Lublinie – Maat Festival – Teatr Maat Projekt – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Program VI Maat Festival „Israel Now”

TRAILER

Strona festiwalu

VI MAAT FESTIVAL, ISRAEL NOW!’ 2014 idea, koncept: Tomasz Bazan (kurator programu) / multimedia/video: Patrycja Płanik / korespondent Izraelski i koordynacja międzynarodowa: Ewa Szubstarska / rezydenci programu: Daphna Horenczyk, Lilach Livne, Andrea Costanzo Martini, Adi Weinberg, Michael Getman, Talia De Vries oraz Piotr Trojan / produkcja: Maria Sapeta / technika: Maciej Połynko, Karol Rębisz / współpraca: Barbara Szymańska, Małgorzata Drozd / program kuratorski Tomasza Bazana ‘Maat Festival’ zrealizowany ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Centrum Kultury w Lublinie Miejskiej Instytucji Kultury oraz Teatru Maat Projekt.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Lublin: Sala Widowiskowa, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close