Spektakle

Lublin/Maat Festival 2015/Kantor Now: Tomasz Bazan „Days for Dancing” – live performance

Zdjęcie: Lublin/Maat Festival 2015/Kantor Now: Tomasz Bazan „Days for Dancing” – live performance

Fot. Patrycja Płanik.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach otwarcia VII edycji MAAT FESTIVAL „Kantor Now” Tomasz Bazan zaprezentuje fragmenty choreografii powstałych podczas projektu Days for Dancing wraz z materiałami wideo, przy akompaniamencie muzyki na żywo, granej przez Marcina Janusa.

Film, tancerz i muzyka na żywo, to nie spektakl, ale przestrzeń przemian ciała. Jednorazowa.

Days for Dancing jest wieloletnim projektem Tomasza Bazana, polegającym na indywidualnym spotkaniu z drugim człowiekiem i wspólnej kreacji przestrzeni tańca. Tomasz Bazan tańczy dla odwiedzającej go osoby, realizując jej ideę, marzenie. W trakcie rozmowy ustalają wspólnie ramy i reguły wzajemnego pozostawania z sobą – scenariusz lokuje się w realnym, żywym procesie obecności. Ważny jest tutaj kontekst i tożsamość miejsca, które kształtuje tę medytację. Dramaturgia jak i choreografia wydarzają się tylko ten jeden jedyny raz a odpowiedzialność za nią biorą tancerz i jego gość.

Podczas kilku lat trwania projektu Days for Dancing, Tomasz Bazan podróżował z Patrycją Płanik, która rejestrowała za pomocą kamery wideo każde jego spotkanie. Dzięki temu powstały materiały dokumentalne zapisujące te niezwykłe i niepowtarzalne spotkania artysty.

Wstęp na wydarzenie bezpłatny za okazaniem wejściówki, do pobrania w kasie Centrum Kultury w Lublinie.

 

DAYS FOR DANCING:

koncepcja i wykonanie: Tomasz Bazan,

materiały dokumentalne,  reżyseria obrazu: Patrycja Płanik

realizacja, technika: Maciej Połynko

produkcja: Maria Sapeta

Szczegółowe informacje: www.teatrmaat.pl  lub  www.ck.lublin.pl

Zespół kuratorski: Tomasz Bazan, Anna Królica, Patrycja Płanik

Produkcja: Maria Sapeta

Kontakt:

Kasa Centrum Kultury w Lublinie, tel. 81 466 6140 lub MAAT FESTIVAL  tel. 81 466 61 25

Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, 20 – 007 Lublin

powiązane

Ludzie

Tomasz Bazan

Tomasz Bazan

W ramach otwarcia VII edycji MAAT FESTIVAL „Kantor Now” Tomasz Bazan zaprezentuje fragmenty choreografii powstałych podczas projektu Days for Dancing wraz z materiałami wideo, przy akompaniamencie muzyki na żywo, granej przez Marcina Janusa. Film, tancerz i muzyka na żywo, to nie spektakl, ale przestrzeń przemian ciała. Jednorazowa. Days for Dancing jest wieloletnim projektem Tomasza Bazana, polegającym na indywidualnym spotkaniu z drugim człowiekiem i wspólnej kreacji przestrzeni tańca. Tomasz Bazan tańczy dla odwiedzającej go osoby, realizując jej ideę, marzenie. W trakcie rozmowy ustalają wspólnie ramy i reguły wzajemnego pozostawania z sobą – scenariusz lokuje się w realnym, żywym procesie obecności. Ważny jest tutaj kontekst i tożsamość miejsca, które kształtuje tę medytację. Dramaturgia jak i choreografia wydarzają się tylko ten jeden jedyny raz a odpowiedzialność za nią biorą tancerz i jego gość. Podczas kilku lat trwania projektu Days for Dancing, Tomasz Bazan podróżował z Patrycją Płanik, która rejestrowała za pomocą kamery wideo każde jego spotkanie. Dzięki temu powstały materiały dokumentalne zapisujące te niezwykłe i niepowtarzalne spotkania artysty. Wstęp na wydarzenie bezpłatny za okazaniem wejściówki, do pobrania w kasie Centrum Kultury w Lublinie.   DAYS FOR DANCING: koncepcja i wykonanie: Tomasz Bazan, materiały dokumentalne,  reżyseria obrazu: Patrycja Płanik realizacja, technika: Maciej Połynko produkcja: Maria Sapeta Szczegółowe informacje: www.teatrmaat.pl  lub  www.ck.lublin.pl Zespół kuratorski: Tomasz Bazan, Anna Królica, Patrycja Płanik Produkcja: Maria Sapeta Kontakt: Kasa Centrum Kultury w Lublinie, tel. 81 466 6140 lub MAAT FESTIVAL  tel. 81 466 61 25 Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, 20 – 007 Lublin

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close