Lublin/maat festival/border line 2013/Finał „Przyjdź! Bądź! Proces!”: Patrycja Płanik „Organizm maat” – film

Zdjęcie: Lublin/maat festival/border line 2013/Finał „Przyjdź! Bądź! Proces!”: Patrycja Płanik „Organizm maat” – film

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Kultury w Lublinie i Teatr Maat projekt zapraszają na finał pierwszego polskiego festiwalu rezydencyjnego – wspólnej przestrzeni tancerzy, którzy w specjalnie spreparowanym miejscu prezentacji będą ciałem mówić do odbiorców. Przez cały rok 2013 w Centrum Kultury w Lublinie w MAAT STUDIO odbyło się osiem rezydencji artystów/tancerzy, a ich praca dokumentowana była przez Patrycję Płanik. Ten proces organizatorzy chcą teraz pokazać i na procesie tworzenia skupić uwagę publiczności. Udział wezmą: Magdalena Jędra, Anna Steller, Anita Wach, Kaya Kołodziejczyk, Rafał Urbacki, Przemek Kamiński, Korina Kordova, Barbara Bujakowska, Mikołaj Mikołajczyk. Podczas Maat Festival organizatorzy chcą pokazać też filmy dokumentalne, które powstały w ramach pracy i są jej nieodłącznym elementem: O nas bez nas – organizm Maat, norweski film-dokument Orlando z główną rolą Jacka Poniedziałka, IV Maat Festival   summary of the body. Nieodłączną częścią prezentacji prac rezydentów będą również pokazy dokumentów o ich procesie twórczym: Dance.doc realizowanych przez Patrycję Płanik przez cały rok trwania festiwalu.

O filmie:

Co pozostaje w miejscu, w którym znika artysta? Według Stephena Hawkinga sztuka jest materią, która realnie wyzwala wielopoziomowe energie w rzeczywistości i w momencie, w którym zanika, materia wokół zapada się, tworząc grawitonową czarną dziurę – miejsce na zawsze puste i niemożliwe do wypełnienia. Organizm Maat to krótki dokument filmowy, który podsumowuje działania artystów związanych wokół działań Maat Projekt na przestrzeni ostatnich lat. Pojawia się konstelacja, która nie mając z zasady celu w tworzeniu stałego zespołu, swoje poszukiwania głęboko zasadza na więziach.

reżyseria, zdjęcia, montaż: Patrycja Płanik – konsultacje: Tomasz Bazan – produkcja: Centrum Kultury w Lublinie, Teatr Maat Projekt, Maat Festival.

Przed każdym wydarzeniem festiwalu odbywać będzie się promocja książek Terpsychora w tenisówkach Sally Banes w tłumaczeniu i ze wstępem Jadwigi Majewskiej oraz Pokolenie Solo Anny Królicy.

Terpsychora w tenisówkach Sally Banes 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

Lublin: Sala Czarna, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close