Lublin: Maat Festival „HAJ, czyli TAM i z POWROTEM” – reż. Tomasz Bazan, chor. Tomasz Bazan, Justyna Jasłowska

Zdjęcie: Lublin: Maat Festival „HAJ, czyli TAM i z POWROTEM” – reż. Tomasz Bazan, chor. Tomasz Bazan, Justyna Jasłowska

Fot. materiały Centrum Kultury w Lublinie.

Wersja do druku

Udostępnij

Haj Lublin!
Tomasz Bazan i Justyna Jasłowska tworzą osobny język tańca.
To język lokujący się między misterium i popkulturowym yolo; szukamy granic działalności człowieka jako istoty rozumnej. Marcin Janus i Maciej Połynko zbudowali w tym celu M.A.R.T.H.Ę*., samoświadomą i głodną kontaktu z człowiekiem komputer-babę. Jej jedynym zadaniem jest stymulacja kory mózgowej widzów.

Tym, co daje wyzwolenie, jest wiedza co do tego, kim byliśmy, czym się staliśmy, gdzie byliśmy, gdzie zostaliśmy wyrzuceni, dokąd zmierzamy, od czego jesteśmy wybawieni, czym są narodziny, a czym odrodzenie.
Aleksandryjczyk Walentyn (II wiek n. e.)

Turn on, tune in, drop out (Włącz się, dostrój, odpadnij).
Timothy Leary, Massachusetts (XX wiek n.e.)

Jeśli założymy, że historia ludzkości to dzieje istoty, która odmienia swą formę od małpy do anioła (od zwierzęcia do bóstwa), wówczas gdzieś po drodze, może właśnie teraz?, jak się zdaje, musimy zostać maszynami. Pewności dać nie mogę, zerkam na iphone’a, a on zerka na mnie. Tik-tak. Nadal nie mam pewności, ale to zerknięcie było potężne. Jak uderzenie LSD-25. Pochodzę z Lublina, jestem rzemieślnikiem wyobraźni. Wierzę w sztukę, grę na instrumentach i jestem naczyniem ducha. Skomponowałem automat, który będzie moim jedynym dziedzictwem, gdy już odejdę. Odbicie nas samych, a nawet naszego ducha, znajdujemy teraz już tylko w poruszeniach aktywności umysłowej maszyn.

*M.A.R.T.H.A jest instrumentem sensorycznym, samo-rozwijającym się medytującym komputerem służącym jedynie do stymulowania kory mózgowej.

W spektaklu wykorzystane będzie światło stroboskopowe (pulsujące z dużą częstotliwością). Spektakl wymaga również od widzów przyjęcia pozycji leżącej w trakcie spektaklu. Osoby mające problemy z kręgosłupem prosimy o poinformowanie przed spektaklem obsługę widowni.

reżyseria, koncepcja, instalacja: Tomasz Bazan

obsada: Tomasz Bazan, Marcin Janus, Justyna Jasłowska,Radosław Mirski, Maciej Połynko, M.A.R.T.H.A*

choreografia: Tomasz Bazan, Justyna Jasłowska

muzyka: Marcin Janus; realizacja: Maciej Połynko; produkcja: Maria Sapeta; stylizacje: Anna Catnel; czas trwania: 120 min

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona (15 osób podczas każdego pokazu).
Zapisy prowadzone drogą mailową pod adresem:
zapisy.maat@gmail.com

Spektakl realizowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2015.

MKiDN Stypendium (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:30

Lublin: Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close