Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2015: Maciej Kuźmiński „Różnica i Powtórzenie”

Zdjęcie: Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2015: Maciej Kuźmiński „Różnica i Powtórzenie”

„Różnica”. Fot. Katarzyna Machniewicz.

Wersja do druku

Udostępnij

Różnica i Powtórzenie to dwuczęściowy spektakl inspirowany tekstami filozofów Sorena Kierkegaarda i Gillesa Deleuze’a. Dyptyk składa się z Różnicy, która jest rodzajem tanecznego monodramu oraz Powtórzenia – w wykonania trójki artystów. Różnica to intymny wgląd w dylemat jednostki w zmechanizowanym świecie, próba odnalezienia własnej zagubionej tożsamości, odnalezienia siebie, odpowiedzi na pytanie co jest zmienne: ja czy rzeczywistość wokół mnie. Powtórzenie kwestionuje istotę powtarzalności rzeczy, wydarzeń. Skomplikowany zapis choreograficzny wymaga od tancerzy nieludzkiej wręcz koncentracji i zmusza do pytania, czy powtórzenie jest w ogóle możliwe? Tożsamość nie rozpoczyna się i nie kończy. Tożsamość i podobieństwo to tylko złudzenia. Różnica i powtórzenie zajęły miejsce tego, co tożsame, i tego, co negatywne, tożsamości i sprzeczności. Tożsamość nie istnieje. Istnieje poszukiwanie. Wracamy tam, gdzie nigdy nie byliśmy.

Trailer

 

wykonanie: Agnieszka Bednarz, Daniela Komędera, Maciej Kuźmiński
dramaturgia: Adam Hypki
oświetlenie/scenografia: Michał Mackiewicz
kostiumy: Emil Wysocki
asystent choreografa: Tomasz Pomersbach
współpraca: Natalia Starowieyska | Laba off
choreografia: Maciej Kuźmiński

Spektakl zrealizowany przy wsparciu środków pochodzących ze Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Lubelskiego Teatru Tańca.

Bilety: 20/ 30 zł; grupowe: 15 zł. Kasa czynna: 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem, tel. 81 466 61 40, e-mail: kasa@ck.lublin.pl

Więcej

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Lublin: Sala Widowiskowa CK, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close