Lublin: Patryk Lichota, Beata Mysiak – performans „Lightskin”

Zdjęcie: Lublin: Patryk Lichota, Beata Mysiak – performans „Lightskin”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Lightskin to performans, w którym kompozycja świetlna tworzy na ciele tancerki egzoszkielet. Światło jest w czasie rzeczywistym bezprzewodowo „przesyłane” do kostiumu tancerki i sprzężone z projektowanym w przestrzeni dźwiękiem, powstaje w ten sposób rodzaj wirtualnej mapy ciała. Poprzez ruch zaburzona zostaje ciągłość obecności oraz percepcja wzrokowa, co tworzy nieustanne powidoki zdefragmentowanego świetlnie ciała. Pulsujący luminescencjami ruch tancerki definiuje przestrzeń i wyznacza jej specyfikę. Lightskin funkcjonuje na przecięciu instalacji site-specific, performansu, teatru tańca i koncertu muzyki elektronicznej. Pragnieniem twórców jest konfrontacja z nietypowymi przestrzeniami – jak miało to miejsce np. podczas premiery spektaklu, która odbyła się na wrocławskiej Grobli, w zagajniku opuszczonej przystani kajakowej. Spektakl ma stać się „wydarzeniem”, wzbudzać zainteresowanie, ożywiać kontakty społeczne, otwierać dla sztuki nowe przestrzenie i konteksty.

 Lightskin współtworzą: Patryk Lichota – programowanie światła i dźwięku; Beata Mysiak – taniec.

Patryk Lichota – muzyk, kompozytor, improwizator, producent radiowy. Absolwent Kulturoznawstwa, Muzykologii UAM w Poznaniu. Doktorant na wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, wykładowca na kierunku Media Interaktywne i Widowiska, członek HAT Center. Dyrektor festiwalu muzyki improwizowanej FRIV Festival. Gra na saksofonie, thereminie, zitherze, gitarze basowej i laptopie. Lider formacji audiowizualnej KakofoNikt oraz współtwórca wielu projektów muzycznych i audiowizualnych.

Beata Mysiak – instruktor tańca współczesnego. W latach 1988-1997 należała do dziecięcego Zespołu Artystycznego „Uśmiech” działającego przy Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Następnie tancerka w Teatrze Tańca „System Ruchu” prowadzonym przez Martę Bury w Rzeszowie. Od 2001 roku tańczy w Grupie Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. W 2010 roku artystka przygotowała swój pierwszy autorski spektakl mono, który miał premierę na Scenie Debiutów Festiwalu Strefa Kontaktu w Kaliszu. Od 2005 pracuje w Lubelskim Teatrze Tańca jako instruktor/tancerz.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Lublin: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close