Lublin/Polska Platforma Tańca 2014: Hygin Delimat „For living in”

Zdjęcie: Lublin/Polska Platforma Tańca 2014: Hygin Delimat „For living in”

Fot. Paweł Wyszomirski

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl zrealizowano w ramach projektu „Rezydencja/premiera 2014” / Gdański Festiwal Tańca 2014. Wielka płyta, panelak, plattenbau to bardzo luźne interpretacje idealistycznych założeń Le Corbusiera. Tysiące ludzi zgromadzonych na ciasnej przestrzeni egzystuje obok siebie, pozostając wyłącznie w anonimowych relacjach. Bloki to brak komunikacji, brak perspektyw, nuda i alkohol, ale także street art i silna motywacja do działania. Spektakl For living in jest ekspresyjną formą transmitującą wszystkie te uczucia i doświadczenia. zorientowanego somatycznie (joga, Feldenkrais). Jego metodologia pracy opiera się na głębokim studium ruchowym oraz tworzeniu i realizacji autorskich praktyk artystycznych.

premiera: 6 kwietnia 2014, Klub Żak, Gdańsk

koncept, choreografia, wykonanie: Hygin Delimat

opieka artystyczna: Martin Sonderkamp

Hygin Delimat jest performerem i tancerzem aktywnym głównie na terenie Europy Środkowej. Skończył studia w zakresie Tańca Współczesnego oraz Pedagogiki Tańca na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu. W 2013 roku znalazł się w gronie stypendystów programu danceWEB. Jako tancerz pracował między innymi dla Elio Gervasiego, Georga Blaschkego, Williego Dornera, Liv O’Donoghue czy Roberta Clarka. Od 2011 roku tworzy własne prace choreograficzne, w których czerpie inspiracjęz ulicznych form ekspresji (breakdance, hip-hop, graffiti, muzyka elektroniczna) oraz podejścia

www.vimeo.com/hygin

Program

Więcej na stronie: www.polskaplatformatanca.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Lublin: Inkubator Medialno-Artystyczny UMCS
, ul. Radziszewskiego 16

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close