Lublin/Polska Platforma Tańca 2014: Maciej Kuźmiński „Room 40”

Zdjęcie: Lublin/Polska Platforma Tańca 2014: Maciej Kuźmiński „Room 40”

Fot. Ludovic Des Cognets

Wersja do druku

Udostępnij

Room 40 jest próbą przekucia refleksji egzystencjalnej na język choreografii. Wykorzystując stan zmęczenia, Maciej Kuźmiński ukazuje wirtuozerię tancerzy, a kwestionując konwenanse teatralne, krytycznie przygląda się tradycji. Balansując na granicy form, spektakl jest jednocześnie prowokacyjny i poruszający.

premiera: 25 lipca 2012, Bonnie Bird Theatre, Londyn

choreografia: Maciej Kuźmiński

dramaturgia: Adam Hypki

wykonanie: Daniela Komędera, Ania Kamińska, Kasia Pawłowska, Dominika Wiak

Maciej Kuźmiński – choreograf i tancerz młodego pokolenia pracujący w kraju oraz zagranicą. Ukończył z wyróżnieniem Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance (kierunek Choreografia i teatr tańca) w Londynie. Jako tancerz występował w Anglii, Niemczech, Hiszpanii, Austrii, Czechach, Węgrzech i Polsce, m.in. w Zero grupy Clod Ensemble, Happy Nigela Charnocka, Romeo i Julii Liz King, a jako solista Polskiego Teatru Tańca – w Minus 2 Ohada Naharina czy w Alexanderplatz Pauliny Wycichowskiej. Od 2009 roku jako choreograf zrealizował 11 produkcji o różnej skali, prezentowanych dotychczas w Anglii, Niemczech, Polsce, Węgrzech i Serbii. W 2014 roku jego spektakl Room 40 został pokazany na deskach Teatru Narodowego w Belgradzie. W tym samym otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz zlecenie Lubelskiego Teatru Tańca na produkcję spektaklu Różnica i Powtórzenie, pokazanego 5 listopada w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Lublinie. Jako pedagog prowadził warsztaty na zaproszenie m.in. TanzFabrik Berlin, Trinity Laban Student Union w Londynie, festiwalu Tanec Praha w Pradze czy dla zespołu artystycznego Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu. Od 2014 roku wykłada taniec współczesny na bytomskim Wydziale Teatru Tańca PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, a także rozpoczął współpracę pedagogiczną z Instytutem Tańca Współczesnego w Belgradzie – pierwszą serbską szkołą wyższą kształcącą studentów w dziedzinie baletu, tańca współczesnego i choreografii.

www.maciejkuzminski.com

Program

Więcej na stronie: www.polskaplatformatanca.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:45

Lublin: Sala Widowiskowa, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close