Lublin/Scena dla tańca 2014/Taniec w teatrze: Filip Szatarski, Radek Hewelt „Clever Project”

Zdjęcie: Lublin/Scena dla tańca 2014/Taniec w teatrze: Filip Szatarski, Radek Hewelt „Clever Project”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach projektu Taniec w teatrze Filip Szatarski i Radek Hewelt pokażą w Lublinie spektakl Clever Project. Clever Project jest próbą ustosunkowania się do kryzysu ekonomicznego i w tym kontekście sytuacji artysty we współczesnym świecie. W oparciu o metodę dekonstrukcji widowiska scenicznego Clever Team będzie próbował zaproponować publiczności atrakcyjny program 10 spektakli za cenę jednego biletu oraz dodatkowa scenę w ramach promocji wakacyjnej, walentynkowej, świątecznej etc. Clever Team jest absolutnie samodzielny i autonomiczny na poziomie realizacji spektaklu. Duet udowadnia, że kryzys jest zjawiskiem inspirującym i pozytywnym. Dwóch performerów – Radek Hewelt i Filip Szatarski zaproponują publiczności widowisko taneczne, operę, terapię grupową oraz wiele innych atrakcji.

choreografia, muzyka, wykonanie: Filip Szatarski i Radek Hewelt | asystent dramaturg: Michał Kotański, realizacja muzyczna: Günther Berger, scenografia: Luke Baio, asystentka choreograf: Julia Mach, kostiumy i reżyseria świateł:  Filip Szatarski i Radek Hewelt, premiera polska: GFT 2012, Klub Żak | realizacja we współpracy z Klubem Żak, WUK Wien, Instytutem Polskim w Wiedniu.

Taniec w teatrze to cykl prezentacji spektakli tanecznych na scenach teatrów dramatycznych. Program artystyczny zawiera trzy przedstawienia zrealizowane przez artystów Stowarzyszenia Teatr Dada von Bzdülöw, których premiery odbyły się w 2013 roku:

Zagraj to, czyli 17 tańców o czymś (Anna Steller, Kasia Chmielewska, Leszek Bzdyl)

Clever Project (Filip Szatarski i Radek Hewelt)

–  DP1 (Izabela Chlewińska i Tomasz Bergmann)

Prezentacje spektakli w ramach projektu Taniec w teatrze są współorganizowane przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu „Scena dla tańca”.

IMIT (miniaturka) Logo Scena dla tańca (miniaturka)

Więcej na stronie: www.scenadlatanca.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Lublin: Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, ul. Narutowicza 17

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close