Lublin/Scena dla tańca 2014/Taniec w teatrze: Izabela Chlewińska, Tomasz Bergmann „DP1”

Zdjęcie: Lublin/Scena dla tańca 2014/Taniec w teatrze: Izabela Chlewińska, Tomasz Bergmann „DP1”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach projektu Taniec w teatrze Izabela Chlewińska i Tomasz Bergmann pokażą w Lublinie spektakl DP1. DP1 to nie jest spektakl, to nie koncert, to nie film, to nie instalacja, to nie wykład, to nie performens. Dehumanized Project Nr 1 to eksperyment na temat dehumanizacji i „new singularity”.To zderzenie antyglobalistycznych idei z improwizowaną muzyką, nowym tańcem i konwencją absurdalnego show. DP1 to jest spektakl, to koncert, to film, to instalacja, to wykład, to performans.

Od autorów:

Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że postęp cywilizacyjny, manipulowanie zasobami natury, jak i silna ingerencja systemów finansowych w życie człowieka, doprowadzają do zdehumanizowania jednostki ludzkiej, która nie może zrealizować elementarnych potrzeb takich jak szczęście, poczucie godności czy bezpieczeństwa, a także swobodny rozwój osobisty. Aldous Huxley, autor Nowego Wspaniałego Świata, zwrócił uwagę na to, że człowiek jest gatunkiem dzikim i takim pozostanie, aż do momentu okiełznania przez inny wyższy gatunek. Do tego momentu będzie eksperymentował na samym sobie. Czy ideologie, takie jak transhumanizm, postulujące używanie techniki i nauki do ulepszenia jednostki ludzkiej, doprowadzą do stworzenia „new singularity” – nowej osobliwości, będącej połączeniem człowieka z maszyną?

Koncepcja i wykonanie: Izabela Chlewińska i Tomasz Bergmann | Tekst: Julia Holewińska | Premiera światowa: czerwiec 2013 w X Theater w Tokio, Japonia. Premiera polska: październik 2013, Klub Żak, Gdańsk.

Partnerzy: CentrumWruchu, Fundacja Burdąg, Marszałek Województwa Pomorskiego, Instytut Adama Mickiewicza, Instytut Polski w Tokio, Wonder Site w Tokio, X Theater w Tokio.

Zrealizowano w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Taniec w teatrze to cykl prezentacji spektakli tanecznych na scenach teatrów dramatycznych. Program artystyczny zawiera trzy przedstawienia zrealizowane przez artystów Stowarzyszenia Teatr Dada von Bzdülöw, których premiery odbyły się w 2013 roku:

Zagraj to, czyli 17 tańców o czymś (Anna Steller, Kasia Chmielewska, Leszek Bzdyl)

Clever Project (Filip Szatarski i Radek Hewelt)

–  DP1 (Izabela Chlewińska i Tomasz Bergmann)

Prezentacje spektakli w ramach projektu Taniec w teatrze są współorganizowane przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu „Scena dla tańca”.

IMIT (miniaturka) Logo Scena dla tańca (miniaturka)

Więcej na stronie: www.scenadlatanca.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Lublin: Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, ul. Narutowicza 17

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close