Lublin/Spotkanie Aerowaves 2013: Edyta KOZAK/ Roland ROWIŃSKI „Dancing For You Longer Than One Minute”

Zdjęcie: Lublin/Spotkanie Aerowaves 2013: Edyta KOZAK/ Roland ROWIŃSKI „Dancing For You Longer Than One Minute”

Fot. Marta Ankiersztejn.

Wersja do druku

Udostępnij

Dancing For You Longer Than One Minute to dialog choreografki z reżyserem, spotkanie przed próbą, podczas którego poznajemy jej historię, ulubione style, estetyki tańca i fascynacje. Historia intymna, w której sposobem na opowiedzenie własnej biografii staje się przywoływanie klasycznych przedstawień tańca współczesnego (m.in. Piny Bausch i Jérôme’a Bela). To także refleksja nad poszukiwaniem wyrazu dzisiejszego tańca. Edyta Kozak, niegdyś solistka warszawskiego Teatru Wielkiego, powróciła tym spektaklem na scenę po kilku latach przerwy, podczas których zajmowała się głównie animacją polskiego środowiska tanecznego. Ten entuzjastycznie przyjęty spektakl tak przez krytyków i widzów został wyróżniony w kategorii spektakl oraz niespodzianka roku 2008 w ankiecie przeprowadzonej wśród krytyków tańca  przez portal internetowy nowytaniec.pl., a także  stał się inspiracją do filmu Rolanda Rowińskiego Dancing For You.

Premiera: Warszawa, 29.04.2009, Warszawa/ Koncepcja, scenariusz: Edyta Kozak, Roland Rowiński/ Choreografia, wykonanie: Edyta Kozak/ Reżyseria: Roland Rowiński/ Światła: Tomasz Wójcik/ Wideo: Tomasz Wójcik, Artur Kiciak, Michał Żytkowski/ Produkcja: Fundacja Ciało/Umysł

Specjalne podziękowania dla: Wojtka Kapronia/ Katarzyny Radochońskiej / Katarzyny Hancke

Czas trwania: 60 min.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Centrum Kultury w Lublinie, Sala Widowiskowa, ul. Peowiaków 12

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close