Lublin/ Sympozjum „IDENTITY.MOVE!”: Anna Nowicka „ the truth is just a plain picture. said bob.”

Zdjęcie: Lublin/ Sympozjum „IDENTITY.MOVE!”: Anna Nowicka „ the truth is just a plain picture. said bob.”

© materiały prasowe.

Wersja do druku

Udostępnij

I tak, powoli, jesteśmy zastępowani… poprzez nieprzerwany ciąg obrazów, jeden za drugim obezwładniający się wzajemnie, każdy zajmujący miejsce poprzedniego. W szeregu wydarzeń, nad którymi straciliśmy kontrolę.
Gdzie leży granica pomiędzy tym, co rzeczywiste a tym, co fikcyjne?
Co znajduje się pod warstwami iluzji? Nic?

Solowy projekt Anny Nowickiej jest próbą przyjrzenia się  fikcji, rzeczywistości i iluzji jako głównymi elementami tworzącymi przestrzeń, w której żyjemy. Czym jest rzeczywistość i dlaczego „prawdziwe” uważane jest za bardziej wiarygodne niż „fikcyjne”? w jak dużej mierze nasza tożsamości jest wynikiem codziennych kreacji?

koncepcja, choreografia i wykonanie: Anna Nowicka
opieka artystyczna: Peter Pleyer
muzyka: Tian Rotteveel
realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski
oprawa graficzna: Filip Gruber Bojovic
strona wizualna: Carito Maldonado, Juliane Brösemann
produkcja: Art Stations Foundation – spektakl powstał w ramach programu rezydencyjnego Solo project – programu rezydencji Art Stations Foundation /starybrowarnowytaniec.pl
przy wspraciu Hochschulübergreifenden Zentrums Tanz Berlin (HZT)

Anna Nowicka – tancerka, choreografka, pedagożka, instruktorka jogi. Absolwentka psychologii  Uniwersytetu Warszawskiego oraz Salzburg Experimental Academy of Dance (SEAD) w Austrii, dyplomowany instruktor tańca współczesnego. Brała udział w spektaklach tanecznych i teatralnych w Polsce i zagranicą. Artystka przez wiele lat uczyła się tańca w Warszawie u Anny Godowskiej, brała także udział w projektach aktora Przemysława Wasilkowskiego. Ważnym doświadczeniem na polu tańca była dla niej praca z Malą Kline i Draganą Alfirevic. W sezonie 2008/2009 uczestniczyła  w podyplomowym programie Tomiego Janezica dla performerów w Słowenii i występowała gościnnie razem z grupą En-Knap. Nieprzerwanie pracuje nad własnymi spektaklami.

Bilety: 15/20 zł

Więcej: HARMONOGRAM sympozjum w Lublinie

 

Pełne informacje o projekcie: www.identitymove.eu

 

Identity.Move! Pasek logotypów (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Lublin: Centrum Kultury w Lublinie, Sala Widowiskowa, ul. Peowiaków 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close