Lublin/Teatr Centralny: Lubelski Teatr Tańca – „Kosmos”, chor. Wojciech Kaproń

Zdjęcie: Lublin/Teatr Centralny: Lubelski Teatr Tańca – „Kosmos”, chor. Wojciech Kaproń

Z materiałów organizatora.

Wersja do druku

Udostępnij

Jeden z najniezwyklejszych spektakli, jakie powstały na lubelskiej scenie teatru tańca. Choreografia została zainspirowana malarstwem Wasilija Kandinsky’ego przeniesionego na scenę dzięki doskonałemu współgraniu abstrakcyjnego ruchu tancerza oraz bardzo dobrych wizualizacji i dźwięku.

Kosmos pokazuje taniec współczesny niejako w „trójwymiarze” – wykorzystując ruch zawieszony w powietrzu później zaś poprzez wykorzystanie efektów wizualizacyjnych tworzy wrażenie nieważkości. Abstrahując od doskonałej choreografii  Kosmos  jest także  „najbardziej multimedialnym spektaklem”, jaki powstał do tej pory w Lublinie.

choreografia i taniec: Wojtek Kaproń
wizualizacje: Aleksander Janas, Robert Zając
udźwiękowienie: Konrad Chyl

Z recenzji:

 

Wartość całego projektu tkwi w niezwykle celnym i harmonijnym połączeniu silnie oddziałującej na widza przestrzeni wizualnej (Aleksander Janas, Robert Zając), ścieżki dźwiękowej (Konrad Chyl) i choreografii. Niewiarygodne jest to, że „Kosmos” faktycznie potrafi pochłonąć widza i zahipnotyzować go, co w dzisiejszym teatrze, także tańca, wydaje się niezmiernie trudne.

Marta Zgierska, Nowa Siła Krytyczna, 17.11.2008

Bilety: I miejsca: 20/30 zł, II miejsca: 15/25 zł, III miejsca: 10 zł
Bilety do kupienia w kasie Centrum Kultury w Lublinie, ul. Narutowicza 32 oraz w kasie Teatru Starego, ul. Jezuicka 18 Informacje: 81 536 03 18

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

LUBLIN: Teatr Stary, ul.Jezuicka 18

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close