Lublin: Teatr Maat Projekt „Bastion”, reż. Tomasz Bazan – pokaz przedpremierowy

Zdjęcie: Lublin: Teatr Maat Projekt „Bastion”, reż. Tomasz Bazan – pokaz przedpremierowy

Fot. Patrycja Płanik.

Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 16 sierpnia o godz. 19.00 Teatr Maat Projekt zaprasza do Centrum Kultury w Lublinie (Sala Widowiskowa, ul. Peowiaków 12) na pokaz przedpremierowy spektaklu Bastion, inspirowanego powieścią Bastion Stephena Kinga oraz książką Europa w obliczu końca prof. Marcina Króla.

Powrót do kultury staje się nieosiągalnym, ludzkim marzeniem. Artyści są wyjątkowym i niezwykle rzadkim dobrem. W obliczu końca tworzy się nowy system i powstają nowe wartości. Daniel i Super Adam – rzemieślnik culture regime – spotykają się na styku dróg i tworzą manifest nowego. Pojawiają się w jednym pojemniku emanacje Maurice’a Béjarta, Piny Bausch, Wacława Niżyńskiego. Postświęto trwa. Klasyczna baletowa forma będąca podstawą kodu choreografii ulega metamorfozie. W spektaklu wykorzystano kilkunastoletnie doświadczenie w tańcu klasycznym Tomasza Fabiańskiego, tancerza Polskiego Baletu Narodowego.

Uznaliśmy, że ludzie w swoich działaniach nie są racjonalni, albo – co najmniej – tylko bywają racjonalni, co wynika zarówno z ich cech osobistych, jak i z konstrukcji świata. Jednak nie są głupi i są spragnieni wiedzy na temat swojej sytuacji i swojej przyszłości. Dlatego chętnie, chociaż bez przyjemności, wysłuchaliby tych wszystkich wiadomości sprowadzających się do prostego sformułowania: w przewidywalnej przyszłości lepiej nie będzie.

Marcin Król, Europa w obliczu końca

TRAILER

O artystach

Wstęp wolny.
Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Centrum Kultury od 21 lipca do 14 sierpnia.
Kasa czynna: pon.-pt. w godz. 12.00- 17.00 oraz na 1 godz. przed wydarzeniem.

Bastion, reżyseria: Tomasz Bazan; choreografia i taniec: Tomasz Bazan i Tomasz Fabiański;  dramaturgia: Enzo Abe, Tomasz Bazan; wideo, design: Patrycja Płanik; muzyka: Marcin Janus; realizacja, technika, instalacje: Maciej Połynko; współpraca: Karol Rębisz; produkcja: Maria Sapeta – Centrum Kultury w Lublinie – Maat Festival – Teatr Maat Projekt – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Lublin: Sala Widowiskowa Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close