Lublin: Teatr Maat Projekt – „Indukcje”

Zdjęcie: Lublin: Teatr Maat Projekt – „Indukcje”

Projekt: Patrycja Płanik.

Wersja do druku

Udostępnij

Punktem wyjścia do najnowszej choreografii Tomasza Bazana było greckie pojęcie hezychia – odwołujące się do oczyszczenia, spokoju ducha, bezruchu, ciszy i w konsekwencji do niedostępności zmysłów dla świata zewnętrznego. Jej powstanie poprzedza spotkanie z Honzu Takamoru w Berlinie, gdzie artyści przez kilkanaście dni improwizowali na ulicach miasta tworząc zarys choreografii. Dzięki obserwacji tego, co się w nich rodziło pod wpływem zewnętrznych, miejskich bodźców jak i ich własnych odczuć, powstał zespół sekwencji ruchowych, zaadoptowanych później przez Bazana, poruszających zagadnienia pustki i poszukiwania tożsamości. Duży wpływ na powstanie spektaklu miała także postać Alvarez Ortegi, argentyńskiej tancerki, owładniętej obsesją ślepoty, która świadomie zrezygnowała z używania wzroku podczas występów na scenie oraz w życiu. Zginęła śmiercią tragiczną potrącona przez samochód. Nawiązując do jej postaci spektakl podejmuje także dyskurs z poczuciem osamotnienia, lęku przed ciemnością i samotnością.Spektakl powstał we współpracy z Jackiem Poniedziałkiem.

reżyseria, choreografia, taniec: Tomasz Bazan z udziałem Jacka Poniedziałka
koncepcja przestrzeni: Tomasz Bazan, Martin Shwitsh
muzyka: Tomasz Krezymon
wideo: Patrycja Płanik
konsultacje choreograficzne:
Tania Androwska, Honzu Takamoru, Martin Shwitsh
czas trwania: 50 min

Bilety: I miejsca: 30/40 zł / II miejsca: 20/30 zł / III miejsca: 15 zł
Bilety do kupienia w kasie Teatru Starego oraz w kasie Centrum Kultury w Lublinie
Rezerwacja biletów : tel.: 081 53 603 21
Kontakt: Teatr Centralny – tel./fax: +48 81 536 03 18 e-mail: centralny@ck.lublin.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

LUBLIN: Teatr Stary, ul. Jezuicka 18

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close