Lublin: Warsztat „Tańcząc w głąb siebie – praca z metaforą ruchową”. Prowadzenie: Aleksandra Capiga-Łochowicz

Zdjęcie: Lublin: Warsztat „Tańcząc w głąb siebie – praca z metaforą ruchową”. Prowadzenie: Aleksandra Capiga-Łochowicz

Fot. materiały prowadzącej.

Wersja do druku

Udostępnij

Aleksandra Capiga-Łochowicz zaprasza na warsztat butoh Tańcząc w głąb siebie – praca z metaforą ruchową.

Od prowadzącej:

Zapraszam osoby, które chcą poznawać siebie poprzez ciało i ruch, do udziału w warsztacie prowadzonym w oparciu o japońską metodę tańca butoh i inne metody terapii tańcem i ruchem.

W czasie spotkania będziemy pracować w głębokim kontakcie z własnym ciałem i emocjami. Poprzez rozgrzewkę i relaksację przygotujemy się do twórczych poszukiwań zakresów ruchu, napięć umiejscowionych w ciele oraz sposobów ich rozładowywania, emocji i tematów, które chcemy zgłębić i wyrazić ruchem. Korzystając z japońskiej metody tańca butoh, której główną zasadą jest nieocenianie ruchu, będziemy wnikać tańcem coraz głębiej. Celem podróży będzie próba dotarcia do własnego ja, a pomagać w niej będzie metafora ruchowa. Zakładając, że wszystko jest tańcem, będziemy również badać ruchy minimalne i bezruch.

Będziemy pracować w grupie, ale z naciskiem na pracę indywidualną, co pozwoli skupić się na sobie, swoich potrzebach, na słabych i mocnych stronach własnego ciała.

Warsztat skierowany jest do osób, które chcą zbudować lub pogłębić kontakt ze sobą poprzez słuchanie własnego ciała, odkrywać i oswajać to, co zapisane w ciele oraz doświadczać jak ciało i ruch wpływają na rozumienie siebie i innych.

Wiek i doświadczenie taneczne uczestników jest dowolne.

 

Informacje na temat metody tańca butoh:

http://www.taniecpolska.pl/przedruk/117

Taniec butoh powstał w Japonii w połowie XX wieku. Był odpowiedzią na powojenny kryzys tożsamości Japończyków i owocem poszukiwań sposobu wyzwolenia ciała z narzuconych przez techniki taneczne konwencji ruchu i kryteriów piękna. W butoh ciało z jego pięknem i ułomnościami jest postrzegane jako całość. Tańczyć może każdy, kto jest gotowy na spotkanie z własnym ja. Właśnie to spotkanie stanowi sedno butoh. Jego warunkiem jest odwaga, żeby wejść w siebie, poznać własną siłę, ale także zmierzyć się z własną słabością – dotknąć jej i ją oswoić. Butoh jest tańcem-poszukiwaniem, opowieścią o własnej autentyczności, dlatego każdy tańczy je dla siebie i robi to w unikalny sposób.

Koszt: 100 zł

Kontakt i zapisy: axiach@gmail.com, tel. 535 392 780

 

Ola Capiga-Łochowicz – certyfikowana psychoterapeutka tańcem i ruchem, asystentka w Instytucie DMT, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem, arteterapeutka, absolwentka rocznego kursu Ruchu Autentycznego z certyfikatem Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy. Obecnie uczestniczka kursu psychodramy i psychoterapii dr Cechnickiego atestowanego przez PTP, członek PTP. Pracuje indywidualnie i grupowo z młodzieżą i osobami dorosłymi.

Od 2000 roku zgłębia tajniki tańca butoh, którego najpierw uczyła się w Polsce u Atsushiego Takenouchiego i Joan Laage, a następnie w Japonii pod okiem tancerza i profesora psychologii Toshiharu Kasaia. Od 2007 roku propaguje taniec butoh w Polsce poprzez improwizowane spektakle, autorskie warsztaty, wykłady i publikacje. Jest m.in. autorką pierwszej polskiej książki o butoh: Bunt ciała. Butoh Hijikaty (Kraków 2009).

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Lublin: ACK UMCS „Chatka Żaka”, sala numer 08ul. Radziszewskiego 16, w godz. 11.00-15.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close