Lublin: Warsztaty z Karoliną Garbacik

Zdjęcie: Lublin: Warsztaty z Karoliną Garbacik

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Lubelski Teatr Tańca zaprasza na warsztaty, które poprowadzi Karolina Garbacik. przeznaczone jest dla tancerzy, instruktorów oraz młodych choreografów. Warsztat bazuje na roli powtórzenia jako elementu procesu twórczego i konstrukcyjnego choreografii. Warsztat przeznaczony jest dla tancerzy, instruktorów oraz młodych choreografów. Koszt: 40 zł za 2 lekcje; 1. lekcja – godz. 11.30 – 13.00; 2. lekcja – godz. 13.15 – 14.45.

Zgłoszenia: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl.

Powtarzam, więc tworzę
Punktem wyjścia pracy na warsztatu będzie kombinacja ruchów, którą uczestnicy w trakcie zajęć będą mogli poddać subiektywnej, indywidualnej obróbce. Jednolity i narzucony schemat paradoksalnie posłuży do uświadomienia sobie i budowania swoistego, własnego języka ruchu. Podczas pracy uczestnicy zastanowią się, wraz z prowadzącą, nad rolą powtórzenia jako elementu procesu twórczego i konstrukcyjnego choreografii. Poszukają metod na zindywidualizowanie schematu w oparciu o zmienne, takie jak czas i przestrzeń. Poszukają odrębnych jakości bawiąc się własnym ciężarem, pędem, przepływem i zawieszeniem.

Warsztat realizowany jest w oparciu o metody wypracowane w trakcie indywidualnej praktyki artystycznej prowadzącej.

Karolina Garbacik – choreografka, pedagożka tańca, animatorka kultury, tancerka; założycielka i właścicielka DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych oraz członkini Zarządu Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca. Jako choreografka zrealizowała kilkadziesiąt spektakli tanecznych (m.in. Drzwi zamknięte, Uroda życia, Opera in vivo) i krótkich form (etiudy, miniatury). Jej choreografie pokazywane były na festiwalach tanecznych w Polsce i zagranicy, m.in. na Białorusi, Litwie, w Czechach, Tajwanie. Współpracuje z teatrami w Polsce: Białostockim Teatrem Lalek (Karnawał zwierząt, Mikrokosmos. Kompozycje), Teatrem Maska w Rzeszowie (Sklep z zabawkami), Teatrem Banialuka w Bielsku-Białej (Pierścień i Róża). Jest pomysłodawcą i organizatorem projektów artystycznych Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca (Festiwal Kalejdoskop, Free Mind). Jako tancerz występowała w spektaklach Teatru Tańca Projekt, oraz wielokrotnie brała udział w projektach tanecznych. Była uczestnikiem projektu „Wyższa Szkoła Sztuk Performatywnych” przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. Ukończyła Podyplomowe Studia Teorii Tańca przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:30

Lublin: Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12. Warsztat w godzinach: 11.30-14.45.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close