Lublin/XI Festiwal „Kontestacje”: Tomasz Foltyn „World is”

Zdjęcie: Lublin/XI Festiwal „Kontestacje”: Tomasz Foltyn „World is”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

XI edycję SOFT „Kontestacji” poprzedza Międzynarodowa Konferencja Naukowa Swoboda wypowiedzi artystycznej a pułapki wolności, która poruszać będzie problem cenzury i autocenzury ograniczającej wolność słowa. Wydarzeniem łączącym konferencję i festiwal będzie debata Studencka alternatywa. O teatrze w ACK „Chatka Żaka”, na której gościć będą osoby mające wpływ na działalność teatralną w Akademickim Centrum Kultury.

W ramach festiwalu odbędzie się pokaz spektaklu Tomasza Foltyna World is, w którym autor dokona konfrontacji podmiotu z resztą społeczeństwa. World is ­ to wypadkowa wielu zdarzeń oraz doświadczeń, których wspólnym mianownikiem jest naiwność. W tej pracy Foltyn odwołuje się do etymologii słowa „naiwny”, która w potocznym rozumieniu odnosi się do nadmiernej szczerości, prostoduszności, wiary w naprawę świata, a także cechuje się prostotą, niewinnością, naturalnością i autentycznością.

Foltyna interesuje człowiek, który przeżywa świat w sposób nadmiernie wrażliwy, ma ogromną potrzebę podzielenia się tym z drugim człowiekiem. Interesuje goproces, który zachodzi w umyśle i ciele człowieka ­ jego potrzeba przynależenia do świata, jego sprzeciw wobec świata i jednocześnie miłość do niego. Praca jest dialogiem pomiędzy naturalnością a sztucznością, autentycznością i silną estetyzacją. Na podstawie osobistych doświadczeń tworzy rzeczywistość sceniczną, w której otwiera swój wewnętrzny świat przed widzem i zaprasza go do wspólnej podróży.

Praca była pokazana w Berlinie Ufferstudios oraz w Krakowie: w Hurtowni Ruchu (premiera 11.01.2015) i Teatrze Barakah.

Imprezy towarzyszące: Międzynarodowa Konferencja Naukowa Swoboda wypowiedzi artystycznej a pułapki wolności; wystawa multimedialna Z archiwum Chatki (autor: Łukasz Łepik i Ilona Wałęcak).

Kontakt i więcej informacji: kontestacje@gmail.com

www.kontestacje.ack.lublin.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Lublin: SW, ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16

powiązane

Ludzie

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close