Lublin/XVI Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca/„Polskie Dialogi”: Pracownia Fizyczna „Re:akcje”

Zdjęcie: Lublin/XVI Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca/„Polskie Dialogi”: Pracownia Fizyczna „Re:akcje”

Fot. Kailai Chen

Wersja do druku

Udostępnij

W Re:akcji punktem wyjścia nie jest scenariusz, lecz reakcje, które zachodzą pomiędzy postaciami kreowanymi przez improwizujących tancerzy. Obserwacja indywidualnych procesów każdego z sześciorga tancerzy z osobna, prowadziła do poszukiwań postaci i materiału ruchowego. Zderzano je nawzajem ze sobą by prowokować niezaplanowane i zaskakujące zdarzenia. Ze spotkań i energii, którą wyzwala spotkanie z drugim człowiekiem powstała ostateczna struktura spektaklu. Spektaklu, który za każdym razem jest inny i wyzwala inne, lecz zawsze niezwykle silne emocje.

PRACOWNIA FIZYCZNA jest grupą założoną przez Jacka Owczarka w lutym 2009 roku w Łodzi. Bazując na improwizacji i technikach tańca współczesnego, członkowie Pracowni sięgają po różnorodne formy ruchu i środki wyrazu, starając się jak najpełniej eksplorować możliwości własnego ciała. Głównym polem działania grupy jest proces twórczy. W przestrzeni wymiany i realizacji tak indywidualnych, jak i wspólnych pomysłów powstają spektakle i inne zdarzenia sceniczne. Tancerze Pracowni są również wykwalifikowanymi pedagogami i instruktorami tańca, którzy stale współpracują z teatrami i instytucjami kultury w całym kraju. Grupa współpracuje z Wydziałem Choreografii i Technik Tańca przy Akademii Muzycznej w Łodzi. www.movinlodz.wordpress.com

reżyseria Jacek Owczarek
współpraca choreograficzna Dawid Lorenc
tańczą: Joanna Jaworska, Aleksandra Klimiuk, Urszula Parol, Katarzyna Wolińska, Paweł Grala, Wojciech Łaba
opracowanie muzyczne: Wojciech Łaba
kostiumy Zuzanna Markiewicz
czas trwania: 45 minut

O 22.30, w klubie festiwalowym odbędzie się spotkanie z artystami: Karolina Garbacik, Anna Haracz, Eryk Makohon, Ryszard Kalinowski, Magdalena Ptasznik, Jacek Owczarek, które poprowadzi Anna Królica.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warsztaty Kultury, ul. Popiełuszki 5, Lublin

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close