Lublin/XXI Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Katarzyna Chmielewska/Teatr Dada von Bzdülöw „Why Don’t You Like Sadness”

Zdjęcie: Lublin/XXI Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Katarzyna Chmielewska/Teatr Dada von Bzdülöw „Why Don’t You Like Sadness”

Fot. Krzysztof Mystkowski

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXI Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Lubelski Teatr Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Why Don’t You Like Sadness Katarzyny Chmielewskiej/Teatru Dada von Bzdülöw. Spektakl jest subtelną podróżą przez labirynt stanów emocjonalnych, którą można porównać do przechodzenia z pokoju do pokoju. Każdy z nich nasycony jest innym odcieniem i bywa, że wchodząc do jakiegoś pokoju, ludzie odkrywają nie po raz pierwszy, że jest nam bardzo smutno. Otulają się tym smutkiem jak kołderką i nie śpieszą się, by spod niej wyjść. Melancholia wywołuje spowolnienie, dzięki któremu można przyjrzeć się wszystkiemu z uwagą, a przeżywając ten stan, jednocześnie ludzie starają się złapać do niego dystans, by z nową energią otworzyć kolejne drzwi.

Spektakl zostanie pokazany w ramach Polskiej Platformy Tańca 2017 na bis.

choreografia: Katarzyna Chmielewska

współpraca artystyczna: Anna Steller

wykonanie: Katarzyna Chmielewska, Radek Duda (muzyka na żywo)

światła: Michał Kołodziej

projekt graficzny: Maciej Salamon

produkcja: Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw

premiera: 22 lipca 2016, Scena Malarnia, Teatr Wybrzeże w Gdańsku

czas trwania: 50 min.

***

Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w roku 2017 odbywają się po raz dwudziesty. Myśl przewodnia programu Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca będą opierać na ideach ukazywania różnic, kontrastów, antagonizmów i prób dialogu pomiędzy tanecznymi strategiami dzisiejszego świata sztuki.

Wydarzenia towarzyszące:

10 -15 listopada: warsztaty pisania o tańcu z Joostem Goutziersem

14-16 listopada: coaching z Colleen Thomas-Young

16-17 listopada: Międzynarodowa Konferencja Naukowa Taniec i awangarda w Europie Środkowo-Wschodniej. Terytoria – źródła – biografie

18 listopada: warsztaty GaGa/dancers, GaGa/people, zapisy: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl

18 – 19 listopada: warsztaty tańca współczesnego, zapisy: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl

19 listopada: inauguracja Polskiej Sieci Tańca

Filmy:

Mr. Gaga – film dokumentalny o Ohadzie Naharinie i Batsheva Dance Company

Loikka on Tour – pokaz skandynawskich tanecznych filmów krótkometrażowych z Loikka Dance Film Festival

Więcej: mstt.pl

Bilety:

Spektakle w salach Centrum Kultury w Lublinie i Galerii Labirynt:

15 zł ulgowy / 25 zł normalny / 10 zł grupowy (min. 10 osób)

OFERTA SPECJALNA: 21 biletów w promocyjnej cenie 10 zł z okazji XXI edycji Festiwalu na spektakle w Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Galerii Labirynt (1 osoba może nabyć maksymalnie 2 bilety – sprzedaż wyłącznie w kasie Centrum Kultury).

Bilety na spektakle Batsheva Dance Company w Sali Operowej CSK:

miejsca kategorii I – 130 zł; miejsca kategorii II – 110 zł; miejsca kategorii III (wyłącznie spektakl Venezuela) – 50 zł

Seanse filmowe Loikka on tour oraz Mr Gaga: bezpłatne wejściówki do pobrania w kasach Centrum Kultury oraz Centrum Spotkania Kultur

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Lublin: Sala Widowiskowa, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close