Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Troy Powell – masterclass

Zdjęcie: Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Troy Powell – masterclass

Troy Powell, fot. Eduardo Patino

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie odbędą się warsztaty mistrzowskie z dyrektorem artystycznym zespołu Ailey II – Troyem Powellem. Masterclass został przygotowany specjalnie dla profesjonalnych tancerzy, absolwentów szkół baletowych i studentów kierunków tanecznych i choreograficznych.

informacje o zapisach

Troy Powell jest nowojorczykiem, 1 lipca 2012 roku został drugim prowadzącym Ailey II od założenia zespołu w 1974 roku. Powell rozpoczął naukę tańca w wieku 9 lat w Ailey School, jako stypendysta. Po ukończeniu High School of Performing Arts został członkiem Ailey II i dołączył do Alvin Ailey American Dance Theater w 1991 roku. Zanim został mistrzem w Ailey School i choreografem w Ailey II, przez 10 lat występował wraz z zespołem w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej oraz Afryce Południowej. Układał choreografię dla Alvin Ailey American Dance Theater, Ailey II, Ailey School, Dallas Black Dance Theater, National Dance Company of the Bahamas oraz Alaska Dance Theater, a także do trzech odcinków Ulicy Sezamkowej. Gościnnie współpracował z takimi zespołami jak Batsheva, Dallas Black Dance Theater i Complexions. Powell wystąpił w reklamie American Express z artystami z Ailey, a także pojawił się w telewizji w sztuce The Coloured Museum George’a C. Wolfe’a, w programie telewizyjnym Great Performances na kanale PBS w specjalnym wydaniu Dance in America A Hymn for Alvin Ailey, w choreografii Judith Jamison, w programie America’s Next Top Model, a ostatnio w polskiej wersji So You Think You Can Dance.

Caroline Theodora Dartey od piątego roku życia trenowała gimnastykę artystyczną w swoim rodzinnym mieście Genewie, osiągając w rezultacie światowy poziom. W latach 2009-2011 wygrywała zawody w Szwajcarii w swojej kategorii. Później zaczęła naukę tańca w Conservatoir Populaire de Musique, Danse et Théâtre w Genewie. Dartey była także stypendystką w szkole Ailey School oraz występowała w memoriale Alvina Aileya podczas Ailey New York City Center w 2017 roku. To jej pierwszy sezon w Ailey II.

Marcel Wilson Jr ukończył Ailey/Fordham BFA Program in Dance. Zaczął tańczyć w wieku 15 lat, jako uczeń Talent Unlimited High School. Jako stypendysta trenował również w Martha Graham School, Dance Theater of Harlem, Manhattan Youth Ballet, Arts Umbrella oraz w szkole Ailey School. Występował gościnnie z artystami z Tokio Ballet School oraz wziął udział w Paradzie Macy’s z okazji Święta Dziękczynienia. Wykonywał choreografie Alvina Aileya, George’a Balanchine’a, Marthy Graham, Williama Forsythe’a, a także Jiříego Kyliána. To jego pierwszy sezon w Ailey II.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 12:00

Lublin: Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close