Lublin/XXIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Paweł Sakowicz „Jumpcore”

Zdjęcie: Lublin/XXIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Paweł Sakowicz „Jumpcore”

Paweł Sakowicz "Jumpcore", fot. Maciek Rukasz

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXIII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca odbędzie się spektakl Jumpcore Pawła Sakowicza.

Nie jest do końca jasne, czy Fred Herko planował zakończyć swój kameralny performans samobójczą śmiercią. Wziął kąpiel, włączył Mszę koronacyjną Mozarta i zaczął tańczyć nago w salonie przyjaciela. Kilkakrotnie zbliżał się do otwartego okna. Kiedy wybrzmiał Sanctus, wziął rozbieg i wyskoczył przez okno apartamentu mieszczącego się na piątym piętrze przy nowojorskiej Cornelia Street. Bo przecież każdy tancerz baletowy ma wrażenie, że potrafi latać, a zawieszony na sekundę w skoku, rzeczywiście lata.

choreografia i taniec: Paweł Sakowicz
dramaturgia: Mateusz Szymanówka
muzyka: Indecorum
kostium: Doom 3k
produkcja: Maat Festival, Scena Tańca Studio, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
premiera: 8 grudnia 2017, Centrum Kultury w Lublinie
czas trwania: 40 min

Paweł Sakowicz – choreograf i tancerz. Absolwent politologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz choreografii i performansu w London Contemporary Dance School. Autor prac Bernhard, TOTAL, Jumpcore, Thriller i Masakra. Swoje prace pokazywał m.in. podczas dwóch edycji Polskiej Platformy Tańca, w NYU Skirball w Nowym Jorku czy CAC w Nowym Orleanie. Artysta priorytetowy sieci Aerowaves Twenty19.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

Lublin: Centrum Kultury, Sala Widowiskowa , ul. Peowiaków 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close