Mrocza: Balet Dworski Cracovia Danza „W starym kinie” – chor. Romana Agnel, Dariusz Brojek

Zdjęcie: Mrocza: Balet Dworski Cracovia Danza „W starym kinie” – chor. Romana Agnel, Dariusz Brojek

Cracovia Danza "W starym kinie". Fot. Ilja Van de Pavert

Wersja do druku

Udostępnij

Najpiękniejsze piosenki międzywojennej Polski, znane głównie z licznych filmów, w tanecznej interpretacji Baletu „Cracovia Danza”, składają się na spektakl W starym kinie. Widowisko w choreografii Romany Agnel i Dariusza Brojka, w scenografii i z kostiumami projektu Moniki Polak-Luścińskiej, jest taneczną podróżą w świat przedwojennego polskiego kina, pełnego znanych przebojów, które do dziś wzruszają i bawią.

Ada to nie wypada, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Barbara, Czy tutaj mieszka panna Agnieszka, Jadzia, po prostu Jadzia, to tylko niektóre z przedwojennych hitów składających się na przedstawienie, przenoszące widzów w lata 20. i 30. XX wieku.  To do tych przebojów pełnych uroku artyści tańcem opowiedzą przede wszystkim o miłości. Bo tak naprawdę wszystkie międzywojenne piosenki z tego spektaklu mają wspólny mianownik: miłość, niespełnioną, nostalgiczną, ale też wesołą, żywiołową, pełną marzeń. Wytańczone sceny ukazują przede wszystkim różne kobiety, piękne, kapryśne, wesołe, mądre; dziewczyny, które stały się motorem przedwojennego życia i dla których mężczyźni chcieli zmieniać świat. Uważny widz spostrzeże, że w widowisku przedstawione zostały różne formy i style tańca, tak charakterystyczne dla tamtej epoki, czyli taniec jazzowy, modne wówczas walce, tanga czy charleston. A wszystko to połączone zostało z elementami kabaretu i pantomimy.

W starym kinie to przede wszystkim opowieść o miłości. Bo tak naprawdę wszystkie piosenki tego spektaklu mają wspólny mianownik: miłość, niespełnioną, nostalgiczną, ale też wesołą, żywiołową, pełną marzeń. Sceny pełne tańca ukazują przede wszystkim różne kobiety, piękne, kapryśne, wesołe, mądre; dziewczyny, które stały się motorem przedwojennego życia, dla których mężczyźni chcieli zmieniać świat. Uważny widz spostrzeże, że w widowisku przedstawione zostały różne formy i style tańca, tak charakterystyczne dla tamtej epoki, czyli taniec jazzowy, modne wówczas walce, tanga czy charleston. A wszystko to połączone zostało elementami kabaretu i pantomimy.

Choreografia: Romana Agnel, Dariusz Brojek
Choreografia tanga: Beata Broniek
Scenografia i kostiumy: Monika Polak-Luścińska
Premiera: 9 lipca 2009, Lądek Zdrój

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Mrocza: Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 7

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close