Nowa Sól/Polska Sieć Tańca 2020: Polski Teatr Tańca „Fabula rasa” – chor. Maciej Kuźmiński

Zdjęcie: Nowa Sól/Polska Sieć Tańca 2020: Polski Teatr Tańca „Fabula rasa” – chor. Maciej Kuźmiński

Fot. Andrzej Grabowski

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Polskiej Sieci Tańca 2020 odbędzie się pokaz spektaklu Fabula rasa Polskiego Teatru Tańca, do którego choreografię ułożył Maciej Kuźmiński.

Ten spektakl nie jest do obejrzenia. Ten spektakl jest do odkrycia.

na podstawie prozy poetyckiej Edwarda Stachury Fabula rasa.

Od pierwszej sekundy spektaklu wyruszamy w niepokojącą, hipnotyczną podróż w głąb osobowości człowieka, która ulega zagładzie, aby odrodzić się w perspektywie metafizycznej. Punktem zwrotnym jest moment przejścia granicy dwóch światów doczesności i wieczności. Maciej Kuźmiński twórca nagradzany w Polsce i za granicą, zdobywca I Nagrody na międzynarodowym Konkursie Miniatur Choreograficznych w Belgradzie (2017) i II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hanowerze (2016) portretuje kondycję jednostki i współczesnego społeczeństwa, rozdartego przez sprzeczne procesy globalizacji i indywidualizacji. Sięga po pozornie odległe inspiracje szkic literacki jednego z polskich twórców przeklętych Edwarda Stachury oraz nacechowaną narodowo twórczość muzyczną Stanisława Moniuszki.

Koncepcja i choreografia: Maciej Kuźmiński

Kostiumy i scenografia: Ilona Binarsch

Muzyka: Stanisław Moniuszko, Zbigniew Kozub

Reżyseria oświetlenia: Paweł Murlik

Współpraca twórcza i asystent choreografa: Monika Witkowska

Taniec i kreacja: Evelyn Blue, Amy Basley, Julia Hałka, Agnieszka Jachym, Paulina Jaksim, Katarzyna Kulmińska, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Kacper Bożek, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Dominik Kupka, Daniel Michna, Paweł Malicki, Michał Przybyła, Adrian Radwański

Dramaturgia: Paul Bargetto

Produkcja: Polski Teatr Tańca 2019

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Moniuszko – Promesa 2019, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Premiera odbyła się w ramach Roku Wyklętych w Polskim Teatrze Tańca, zainicjowanego przez Iwonę Pasińską, w którym organizatorzy pragnęli zainspirować do rozważania sytuacji wyklętych postaci, idei lub rzeczy.

***

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok wyruszają w trasę w ramach Sieci, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie. Aktualnie PST 2020 tworzy 15 Partnerów prezentujących 14 spektakli tanecznych, z udziałem niemal 100 artystów. Do końca 2020 roku odbędzie się prawie 80 pokazów w całym kraju. Organizatorem Sieci jest Instytutu Muzyki i Tańca. Więcej: pst.info.pl

Polska Sieć Tańca 2020 papeteria (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Nowa Sól: Nowosolski Dom Kultury, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 49

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close