Nowa Sól: Teatr A Part „Klepsydra” – reż. Marcin Herich

Zdjęcie: Nowa Sól: Teatr A Part „Klepsydra” – reż. Marcin Herich

Marcin Herich „Klepsydra”. Fot. Przemysław Wiśniewski

Teatr A Part zaprasza na gościnny pokaz spektaklu solowego Klepsydra do Teatru Terminus A Quo w Nowej Soli w ramach festiwalu Spotkanie Teatru Otwartego.

Wersja do druku

Udostępnij

Klepsydra to kameralny projekt sceniczny, zbiór etiud teatralnych z pogranicza wizualnego teatru ciała, gestu i emocji oraz teatru tańca. Spektakl powstał w wyniku współpracy aktorki Moniki Wachowicz i reżysera Marcina Hericha. Tytuł przedstawienia, a także jego koncepcja sceniczna i zarysowana w nim opowieść odnoszą się do dwoistości znaczenia słowa klepsydra oznaczającego z jednej strony zegar piaskowy będący metaforą nieuchronnie upływającego życia, jak również ogłoszenie żałobne. Przedstawienie jest swoistym rytuałem żałobnym, ostatnim spotkaniem, tęsknotą, w którym Eros i Thanatos splatają się w jedno. W spektaklu można odnaleźć odniesienia do twórczości Milana Kundery i Krzysztofa Kieślowskiego.

Reżyseria: Marcin Herich
Scenariusz, ruch sceniczny: Marcin Herich i Monika Wachowicz
Występuje: Monika Wachowicz
Muzyka: fragmenty kompozycji Archive oraz Keitha Jarretta
Tekst: fragment wiersza Ryszarda Krynickiego Kobieta trzydziestoletnia

Czas trwania: 40 minut
Premiera: Katowice, Górnoślskie Centrum Kultury, maj 2007

Spektakl został zrealizowany przy udziale środków finansowych z budżetu Miasta Katowice oraz Samorządu Województwa Śląskiego. Dziękujemy dyrekcji i pracownikom Teatru Rozrywki w Chorzowie oraz Górnośląskiego Centrum Kultury w Katowicach za życzliwość i pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Nowa Sól: Teatr Terminus A Quo, ul. Kościuszki 33

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close